Trwa ładowanie...

Najbliższe wybory parlamentarne będą kluczowe. "Jak PiS wygra to Kaczyński będzie prezydentem"

Aleksander Kwaśniewski sceptycznie podchodzi do powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki. - Żaden powrót na białym koniu nie był i nie będzie możliwy - uważa.

Share
Najbliższe wybory parlamentarne będą kluczowe. "Jak PiS wygra to Kaczyński będzie prezydentem"
Źródło: East News, fot: LUKASZ GDAK
d4gn85i

Były prezydent jest zdania, że kluczową rolę w wyborach prezydenckich odegrają wybory parlamentarne. - Jeśli PiS wygra wysoko, to na koniec będą chcieli dać szansę Kaczyńskiemu, który nie powinien tego zmarnować. To z kolei całkowicie przekreśla kandydaturę Tuska. Dla niego najlepszy byłby wyrównany wynik. Podobnie jak dla Dudy, który stara się zdystansować od swojego obozu - mówił.

Kolejnym elementem ma być strategia PiS odnośnie przesłuchania przewodniczące RE w prokuraturze. - To jasne, że go nie lubią i życzą mu jak najgorzej, ale muszą uważać. Tusk może zostać wykreowany na bohatera. Im bardziej będą go atakować, tym bardziej będzie rósł, ale PiS jest na tyle inteligentny, że tego nie zrobi. Nienawiść może doprowadzić do błędów - stwierdził w TVN24.

Aleksander Kwaśniewski uważa, że posłowie zarabiają za mało. - Obcięcie pensji to wulgarny populizm i próba przykrycia hipokryzji, jednak one powinny być wyższe. Teraz PiS będzie kombinował i te pieniądze mogą być przekazywane w sposób utajniony - tłumaczył.

d4gn85i

Zobacz także: Elżbieta Pawłowicz bezlitosna dla Andrzeja Dudy. Inaczej jest z Donaldem Tuskiem

Skomentował też protest niepełnosprawnych w Sejmie. - Te 500 zł im się należy. PiS wydaje pieniądze z rozmachem, a skoro nie chcą im dać to w kasie są pustki. Nie sądzę, że chodzi o niechęć do tych ludzi, z finansami musi być naprawdę krucho - zakończył.

Źródło: TVN24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4gn85i

Podziel się opinią

Share
d4gn85i
d4gn85i
Więcej tematów