Trwa ładowanie...
d499ryg
IAR

Nagroda Leopolda Lucasa dla polskiego pisarza Adama Zagajewskiego

• Pisarz Adam Zagajewski jest tegorocznym laureatem niemieckiej nagrody imienia Leopolda Lucasa • Wyróżnienie przyznawane jest przez Uniwersytet w Tybindze • Wręczenie nagrody odbędzie się 31 maja
Share
Adam Zagajewski
Adam ZagajewskiŹródło: Agencja Gazeta, Fot: Kuba Ociepa
d499ryg

Nagroda honoruje wybitne osiągnięcia w dziedzinie teologii, historii idei i filozofii. Ma też wyróżniać osoby promujące tolerancję i porozumienie między ludźmi i narodami.

Krakowski pisarz i poeta Adam Zagajewski otrzymał ją za "wybitne dokonania w dziedzinie teologii, historii prądów intelektualnych, badań historycznych i filozofii". Wręczenie nagrody - 50 tys. euro - odbędzie się 31 maja na uniwersytecie w Tybindze.

Nagroda im. Leopolda Lucasa jest w Niemczech jedną z najwyżej dotowanych nagród przyznawanych humanistom. Upamiętnia żydowskiego religioznawcę Leopolda Lucasa, który zginął w 1943 roku obozie koncentracyjnym w Terezinie.

Adam Zagajewski jest znany i ceniony w Niemczech. Jego prace są tłumaczone na niemiecki. W 1997 roku nagrodę imienia Leopolda Lucasa otrzymał arcybiskup Henryk Muszyński.

d499ryg

Podziel się opinią

Share
d499ryg
d499ryg
Więcej tematów