Trwa ładowanie...
Magdalena Wojnarowska
27-05-2016 18:59

Nagranie zbiorowego gwałtu trafiło do internetu. Brazylijska policja poszukuje 33 mężczyzn

• Brazylijska policja szuka 33 mężczyzn podejrzanych o zgwałcenie nastolatki w Rio de Janeiro

• Film ze zbiorowego gwałtu sprawcy opublikowali w internecie

Nagranie zbiorowego gwałtu trafiło do internetu. Brazylijska policja poszukuje 33 mężczyznŹródło: AFP, fot: Vanderlei Almeida
d2t2wns
d2t2wns

Brazylia jest wstrząśnięta atakiem na dziewczynę, do którego doszło w miniony weekend. Według tego, co opowiada 16-latka, po tym jak przyszła do domu swojego chłopaka w sobotę, ktoś prawdopodobnie podał jej środek odurzający.

Nastolatka obudziła się następnego dnia w obcym domu. Była naga, poraniona. Otaczała ją duża grupa nieznajomych mężczyzn. Dziewczynie udało się uciec do domu i zgłosić gwałt policji.

Jednym z podejrzanych o dokonanie gwałtu jest również chłopak nastolatki.

Kilka dni później w sieci pojawiło się nagranie ataku, które na Twitterze umieścił jeden z domniemanych gwałcicieli.

d2t2wns

40-sekundowy film szybko został udostępniony przez wielu użytkowników, jednak wkrótce konto, na którym go opublikowano, zostało zablokowane.

W rozmowie z lokalnymi mediami babcia dziewczyny mówił, że "rodzina oglądała ten film i płakała". - Żałuję, że to widziałam. Kiedy o tym usłyszałam, nie mogłam uwierzyć, to bardzo ciężka sytuacja - powiedziała kobieta. Dodała, że jej wnuczka jest teraz w bardzo złym stanie.

Po tym, jak historia zgwałcenia 16-latki obiegła kraj, w Brazylii, gdzie gwałty są na porządku dziennym, zainicjowano kampanię wzywającą do ogólnokrajowych protestów w obronie kobiet i przeciw przemocy seksualnej.

W internecie pojawił się też hashtag #EstuproNuncaMais (nigdy więcej gwałtu), który stał się symbolem sprzeciwu wobec swoistego "przyzwolenia" na gwałty.

d2t2wns
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2t2wns
Więcej tematów