Trwa ładowanie...
d3o7dyn

Nagranie z kamer jednego ze sklepów podczas zamachu

W internecie pojawiło się nagranie z monitoringu jednego ze sklepów znajdujących się w pasażu w centrum Sztokholmu, tuż obok miejsca, gdzie ciężarówka wjechała w tłum zabijając cztery osoby. Na filmie widać uciekających ludzi, których ocaliły sekundy od śmierci pod kołami rozpędzonego pojazdu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nagranie z kamer jednego ze sklepów podczas zamachu
(PAP/EPA)
d3o7dyn

To, co musieli przeżyć uciekający przed rozpędzoną ciężarówką Szwedzi z pewnością na długo zapadnie w ich pamięci. Jak widac na nagraniu z monitoringu sklepu z odzieżą, niektórzy mogą mówić o prawdziwym szczęściu.

W piątek po południu uprowadzona wcześniej ciężarówka wjechała w tłum ludzi na głównej handlowej ulicy Sztokholmu, Drottninggatan, a następnie uderzyła w dom towarowy.

d3o7dyn

Świadkowie opowiadali, że po ataku zapanowały chaos i panika; ludzie w popłochu opuszczali rejon Drottninggatan.

"Hałas był taki sam, jakby eksplodowała bomba, i z głównego wejścia domu Ahlens zaczął wydobywać się dym" - powiedział dziennikowi "Aftonbladet" jeden ze świadków.

Funkcjonariusze otoczyli i zamknęli okolice ulicy Drottninggatan i nakazali rozejście się ludziom, którzy telefonami komórkowymi filmowali miejsce zdarzenia. Policja zaleciła mieszkańcom unikanie centrum szwedzkiej stolicy. Nad śródmieściem zaczęły krążyć policyjne śmigłowce. Na miejscu służby ratunkowe udzielały pomocy potrzebującym.

d3o7dyn

Podziel się opinią

Share

d3o7dyn

d3o7dyn
Więcej tematów