Trwa ładowanie...

Nadchodzą wichury. IMGW wydał ostrzeżenia

Nadchodzi załamanie pogody. Mieszkańcy południowej i zachodniej Polski muszą przygotować się na silny wiatr, który w porywach może osiągać nawet prędkość 100 km/h. Wichury mogą łamać konary drzew i uszkadzać linie energetyczne. Synoptycy ostrzegają też przed skutkami nagłego i dość dużego spadku ciśnienia.
Share
Wiatr może łamać gałęzie, powodować utrudnienia na drogach i zrywać dachy.
Wiatr może łamać gałęzie, powodować utrudnienia na drogach i zrywać dachy.Źródło: Forum, Fot: Leszek Szary
d4xlkn2

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia 1. stopnia przed silnym wiatrem w woj. zachodniopomorskim, dolnośląskim, opolskim, małopolskim, śląskim i podkarpackim.

Średnia prognozowana prędkość południo-zachodniego wiatru to 60-70 km/h, ale miejscami - m.in. w Beskidzie Śląskim i Żywieckim oraz nad samym morzem - podmuchy mogą przekroczyć 90 km/h. Wiać będzie też w nocy i w czwartek rano.

Do Polski zbliża się głęboki niż z zachodu, który sprawia, że gwałtownie spada ciśnienie. To oznacza, że możemy odczuwać senność i zmęczenie.

d4xlkn2

Front, który zbliża się do Polski od zachodu przyniesie też - najpierw na zachodzie - ulewy. Spadnie 15-20 mm deszczu, a miejscami będzie też padać deszcz ze śniegiem. Po południu w czasie opadów temperatura może spaść do 1 st. Celsjusza.

Wichury i opady deszczu ze śniegiem dały się już we znaki naszym zachodnim i południowym sąsiadom.

Ze wzlędu na pogodę przed południem Czesi zamknęli przejście graniczne w Jakuszycach dla ciężarówek. Na odcinku drogi krajowej nr 3 od Jeleniej Góry do granicy z Czechami występują utrudnienia w ruchu.

d4xlkn2

Podziel się opinią

Share
d4xlkn2
d4xlkn2
Więcej tematów