Trwa ładowanie...
zima

Nadchodzą mrozy i śnieżyce. MSWiA apeluje do Polaków

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wydało apel związany z mrozami i śnieżycami, które w najbliższych dniach wystąpią nad Polską. - Synoptycy na najbliższe kilka dni zapowiadają spadek temperatury. To szczególnie trudny czas dla osób bezdomnych i starszych. Nie bądź obojętny! - czytamy na stronie resortu.

Share
Nadchodzą mrozy i śnieżyce. MSWiA apeluje do Polaków
Źródło: Getty Images
d2chelf

W nocy z czwartku na piątek synoptycy przewidują, że temperatury spadną nawet do - 10 st. C, a na południu i wschodzie kraju wystąpią obfite opady śniegu. Resort spraw wewnętrznych przypomina, że tej zimy z powodu niskich temperatur na terenie Polski życie straciło już 28 osób. MSWiA apeluje, by zwracać uwagę zwłaszcza na osoby bezdomne i starsze.

"Jak co roku służby zwracają się do wszystkich z apelem o to, aby nie być obojętnym na czyjąś krzywdę. Należy zawiadomić Policję lub inne służby ratownicze za każdym razem, gdy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Pamiętajmy, że w takiej sytuacji dzwoniąc na numer alarmowy 112, możemy uratować komuś życie" - czytamy w komunikacie.

d2chelf

MSWiA podkreśliło, że w obliczu trudnych warunków atmosferycznych funkcjonariusze policji i straży miejskiej ze szczególną uwagą patrolują wszystkie miejsca, gdzie często przebywają bezdomni. Resort zapewnia, że wszystkie osoby, które nie mają schronienia mogą liczyć na pomoc funkcjonariuszy, którzy skierują potrzebujących do ośrodka, gdzie można zjeść ciepły posiłek i spędzić noc w bezpiecznych warunkach.

Resort spraw wewnętrznych przypomina również o obowiązku odśnieżania dachów i usuwania lodowych sopli. Zobowiązani do tego są właściciele lub zarządcy nieruchomości. W razie niewywiązania się z tego obowiązku grozi mandat, a nawet natychmiastowy zakaz użytkowania obiektu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2chelf

Podziel się opinią

Share
d2chelf
d2chelf
Więcej tematów