Trwa ładowanie...

Nadchodzą gwałtowne burze i gradobicia

Jak informują synoptycy, tropikalne upały nie prędko opuszczą nasz kraj. W najbliższych dniach będzie bardzo gorąco, temperatura miejscami wyniesie nawet 31 st. Celsjusza. Miejscami wystąpią gwałtowne burze z gradem oraz powieje silny wiatr.

Share
Nadchodzą gwałtowne burze i gradobicia
Źródło: WP.PL
d4j6edz

Poniedziałek: gorąco i burzowo

W ciągu dnia początkowo zachmurzenie umiarkowane, a miejscami, zwłaszcza na wschodzie kraju - małe. W ciągu dnia na zachodzie i na południu kraju wzrost zachmurzenia do dużego i tam wystąpią przelotne opady deszczu oraz burze. W czasie burz na krańcach południowych Polski prognozowana wysokość opadów do 15 mm. Temp. maks. 28-31 st., tylko nad samym morzem chłodniej miejscami 24-27 st. Wiatr umiarkowany, miejscami porywisty, w porywach w burzach do 60 km/h południowo-wschodni i południowy.

W nocy z poniedziałku na wtorek krańcach wschodnich kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane okresowo duże, a miejscami głównie w części północnej kraju oraz na krańcach południowych przelotne opady deszczu a nawet burze. Temp. min. od 14-15 st. na krańcach wschodnich do 18-19 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków południowych, podczas burz wiatr silniejszy, w porywach do 60 km/h.

Wtorek: gwałtowne burze i grad

Na przeważającym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże oraz przelotne opady i burze. Miejscami burze mogą być gwałtowne, połączone z porywistym wiatrem i opadami gradu. Przewidywana wysokość opadów w czasie burz - 15 mm, lokalnie do 25 mm. Temp. maks. 27-30 st., tylko nad samym morzem lokalnie 22-25 st. Wiatr umiarkowany; okresowo, zwłaszcza podczas burz, dość silny, porywisty (w porywach do 70km/h) z kierunków południowych.

Będziemy senni i drażliwi

Warunki biometeorologiczne będą ulegały pogorszeniu. U osób wrażliwych na bodźce atmosferyczne będzie się to wyrażać pogorszeniem samopoczucia, sennością, wydłużeniem czasu reakcji, ogólnym osłabieniem - zwłaszcza w województwach południowych i południowo-zachodnich. W rejonach występowania burz u meteoropatów może pojawiać się drażliwość.

d4j6edz

Podziel się opinią

Share
d4j6edz
d4j6edz
Więcej tematów