Trwa ładowanie...
d171usi

Na stadionie San Siro papieża powitano jako "trenera drużyny Kościoła"

Benedykt XVI spotkał się na mediolańskim stadionie San Siro z 80 tysiącami wiernych, między innymi z nastolatkami, przygotowującymi się do bierzmowania. W tym znanym wszystkim kibicom miejscu papież został powitany jako "trener drużyny Kościoła".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Benedykt XVI podczas spotkania na mediolańskim stadionie San Siro
Benedykt XVI podczas spotkania na mediolańskim stadionie San Siro (PAP/EPA, Fot: Matteo Bazzi)
d171usi

Spotkaniu towarzyszył ogromny entuzjazm wiernych, którzy wielkim aplauzem zapewniali Benedykta XVI o swym wsparciu w trudnych dla niego chwilach burzy w Watykanie, związanej z kradzieżą tajnych dokumentów i listów z jego apartamentu.

Witając papieża na stadionie piłkarskim ksiądz Samuele Marelli, pracujący z mediolańską młodzieżą, powiedział: "Życzymy Waszej Świątobliwości uśmiechu, odpoczynku i radości".

Jeden z młodych uczestników spotkania zwrócił się do Benedykta XVI słowami: "Dla nas czymś wspaniałym jest to, że możemy Ciebie powitać na tym stadionie, gdzie grają nasi mistrzowie. Chcemy Ci powiedzieć, że dla nas Ty jesteś naszym największym mistrzem i także trenerem olbrzymiej drużyny, jaką jest Kościół".

d171usi

Papież w przemówieniu apelował do młodych Włochów, by pielęgnowali "wzniosłe ideały". - Bądźcie święci - mówił.

- Na tym słynnym stadionie piłkarskim dzisiaj to wy jesteście bohaterami - podkreślił Benedykt XVI wywołując żywiołową reakcję młodzieży.

"Świętość - przypomniał - to normalna droga chrześcijanina, nie jest zastrzeżona dla kilku wybranych, ale otwarta dla wszystkich".

- Oczywiście można być świętym także w waszym wieku- zauważył papież. Przypominał o obowiązku posłuszeństwa w rodzinie, gorliwości w nauce, wielkoduszności wobec innych.

Od obecnego na stadionie kapitana klubu Inter Javiera Zanettiego papież dostał koszulkę klubową z numerem 16.

Wieczorem w sobotę Benedykt XVI weźmie udział w czuwaniu z uczestnikami trwającego w Mediolanie VII Światowego Spotkania Rodzin.

d171usi

Podziel się opinią

Share

d171usi

d171usi
Więcej tematów