Trwa ładowanie...

Na stadionie San Siro papieża powitano jako "trenera drużyny Kościoła"

Benedykt XVI spotkał się na mediolańskim stadionie San Siro z 80 tysiącami wiernych, między innymi z nastolatkami, przygotowującymi się do bierzmowania. W tym znanym wszystkim kibicom miejscu papież został powitany jako "trener drużyny Kościoła".

Share
Na stadionie San Siro papieża powitano jako "trenera drużyny Kościoła"
Źródło: PAP/EPA, fot: Matteo Bazzi
d3vnxl5

Spotkaniu towarzyszył ogromny entuzjazm wiernych, którzy wielkim aplauzem zapewniali Benedykta XVI o swym wsparciu w trudnych dla niego chwilach burzy w Watykanie, związanej z kradzieżą tajnych dokumentów i listów z jego apartamentu.

Witając papieża na stadionie piłkarskim ksiądz Samuele Marelli, pracujący z mediolańską młodzieżą, powiedział: "Życzymy Waszej Świątobliwości uśmiechu, odpoczynku i radości".

Jeden z młodych uczestników spotkania zwrócił się do Benedykta XVI słowami: "Dla nas czymś wspaniałym jest to, że możemy Ciebie powitać na tym stadionie, gdzie grają nasi mistrzowie. Chcemy Ci powiedzieć, że dla nas Ty jesteś naszym największym mistrzem i także trenerem olbrzymiej drużyny, jaką jest Kościół".

d3vnxl5

Papież w przemówieniu apelował do młodych Włochów, by pielęgnowali "wzniosłe ideały". - Bądźcie święci - mówił.

- Na tym słynnym stadionie piłkarskim dzisiaj to wy jesteście bohaterami - podkreślił Benedykt XVI wywołując żywiołową reakcję młodzieży.

"Świętość - przypomniał - to normalna droga chrześcijanina, nie jest zastrzeżona dla kilku wybranych, ale otwarta dla wszystkich".

- Oczywiście można być świętym także w waszym wieku- zauważył papież. Przypominał o obowiązku posłuszeństwa w rodzinie, gorliwości w nauce, wielkoduszności wobec innych.

Od obecnego na stadionie kapitana klubu Inter Javiera Zanettiego papież dostał koszulkę klubową z numerem 16.

Wieczorem w sobotę Benedykt XVI weźmie udział w czuwaniu z uczestnikami trwającego w Mediolanie VII Światowego Spotkania Rodzin.

d3vnxl5

Podziel się opinią

Share
d3vnxl5
d3vnxl5
Więcej tematów