Trwa ładowanie...
d2m0o6a

Na Śląsku zwyciężają dotychczasowi prezydenci

W większości dużych miast na Śląsku wybory samorządowe nie przyniosły zmian na najważniejszym stanowisku prezydenta czy burmistrza. W pierwszej turze dotychczasowi włodarze wygrali w Bytomiu, Chorzowie, Tychach, Tarnowskich Górach, Zabrzu i Świętochłowicach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na Śląsku zwyciężają dotychczasowi prezydenci
(PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d2m0o6a

W Bytomiu ok. 60 proc. poparcia uzyskał Damian Bartyla, który rządzi miastem od 2012 roku. Wcześniej prezydentem Bytomia był Piotr Koj, który został odwołany przez mieszkańców. Rywal Bartyli - Jacek Brzezinka z PO, uzyskał 16 proc. poparcia.

W Chorzowie władzę nadal będzie sprawował Andrzej Kotala z PO. Polityk rządzi miastem od 2010 roku, w tych wyborach uzyskał 50,79 proc. poparcia. Tyski prezydent (od 2000 roku) Andrzej Dziuba uzyskał 64 proc. głosów. Podobnie sytuacja wygląda w Tarnowskich Górach, gdzie burmistrz Arkadiusz Czech uzyskał 65 proc. poparcia - miastem zarządza od 2006 roku.

Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik wygrała mimo małej frekwencji, uzyskując 63 proc. poparcia. Wynik 51 proc. głosów osiągnął także Dawid Kostempski w Świętochłowicach.

d2m0o6a

Podziel się opinią

Share
d2m0o6a
d2m0o6a
Więcej tematów