Trwa ładowanie...

Na przystankach pojawi się 120 nowych tablic informacyjnych za prawie 7 mln zł

Na wrocławskich przystankach pojawi się 120 nowych tablic elektronicznych. Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta rozstrzygnął przetarg warty prawie 7 mln zł.
Share
Na przystankach pojawi się 120 nowych tablic informacyjnych za prawie 7 mln zł
Źródło: WP.PL, Fot: Michał Dzierżak
d2yzxaz

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta rozstrzygnął przetarg na rozbudowę systemu informacji przystankowej. Z trzech zgłoszonych ofert wybrano tę zgłoszoną przez zabrzańską firmę Dysten, wartą niecałe 6,8 mln zł. Teraz na wrocławskich przystankach pojawi się 120 nowych, elektronicznych tablic z rozkładem jazdy.

Nowe tablice Dynamicznej Informacja Przystankowej pojawią się m.in. przy ul. Grabiszyńskiej, Powstańców Śląskich czy Strzegomskiej, gdzie montaż 6 tablic obejmie pierwszy etap prac. W następnym etapie zainstalowane będą kolejne 54 tablice, a do 30 września 2015 r. na wrocławskich przystankach ma się pojawić jeszcze 60 wyświetlaczy informacyjnych.

Pieniądze na inwestycję udało się zdobyć dzięki renegocjacji umowy z Komisją Europejską, która zgodziła się na rozszerzenie zakresu projektu Inteligentnego Systemu Transportu. Do dyspozycji magistratu trafiło 30 mln zł unijnych środków.

Poza montażem nowych tablic, w ramach dotacji miasto planuje rozbudować kanalizację teletechniczną dla IST oraz wybudować stacje pomiaru hałasu we Wrocławiu.

d2yzxaz

Podziel się opinią

Share
d2yzxaz
d2yzxaz
Więcej tematów