Trwa ładowanie...
dhpi54n
dhpi54n
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Na Białorusi rusza budowa elektrowni jądrowej

Białoruś ogłosiła rozpoczęcie budowy elektrowni atomowej we współpracy z Rosją. Poinformował o tym przedstawiciel rządu w Mińsku Michaił Miasnikowicz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dhpi54n

Wychodzimy na najściślejszy poziom integracji systemów energetycznych obu krajów i ogłaszamy start budowy białoruskiej elektrowni atomowej - powiedział premier, cytowany przez oficjalną agencję BiełTA.

Wcześniej o białoruskiej elektrowni Putin mówił na spotkaniu z prezydentem Aleksandrem Łukaszenką. Zapewnił, że stopień bezpieczeństwa w niej będzie wyższy niż w japońskich reaktorach.

Białoruś i Rosja przygotowały już wstępne porozumienie o budowie elektrowni atomowej, opartej na rosyjskim projekcie, w Ostrowcu w obwodzie grodzieńskim. Białoruś ubiega się o kredyt od Rosji na jej budowę w wysokości 9 mld dolarów.

dhpi54n

Podziel się opinią

Share

dhpi54n

dhpi54n
dhpi54n
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów