Trwa ładowanie...
d3c1lre

Muzułmanie wyjdą na ulice Poznania. "Jesteśmy przeciw terroryzmowi"

Poznańscy muzułmanie wyjdą na ulicę, aby wyrazić swoje niezadowolenie w związku z zamachami w Paryżu. Manifestacja odbędzie się 29 listopada na Placu Wolności. - Pokażemy wszystkim, że jesteśmy przeciw terroryzmowi - mówi Wirtualnej Polsce imam Youssef Chadid z Muzułmańskiego Centrum Kulturalno-Oświatowego w Poznaniu, które jest organizatorem wydarzenia. Udziału w manifestacji nie wyklucza również prezydent miasta, Jacek Jaśkowiak (PO).
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Muzułmanie wyjdą na ulice Poznania. "Jesteśmy przeciw terroryzmowi"
(MCKO w Poznaniu)
d3c1lre

- Pokażemy, że solidaryzujemy się z rodzinami ofiar zamachów we Francji. Jednocześnie chcemy zaprotestować przeciw ksenofobi i rasizmowi. Jesteśmy za tolerancją - tłumaczy Chadid. I zaprasza do udziału w manifestacji. - Mogą wziąć w niej udział zarówno muzułmanie, jak i nie muzułmanie. Każdy kto będzie chciał, może przyłączyć się do nas - mówi imam.

Organizatorzy szacują, że w zgromadzeniu weźmie udział ponad 400 osób. Manifestacja rozpocznie się o godzinie 14.00 i potrwa około dwóch godzin. - Liczę na to, że będzie nas dużo - mówi Chadid. Muzułmanie z Poznania mają nadzieje, że dzięki tej manifestacji Polacy będą lepiej postrzegać wyznawców religii Mahometa.

To nie pierwszy sprzeciw polskich muzułmanów wobec działalności terrorystów. Wcześniej zamachy we Francji potępiła Liga Muzułmańska RP. Organizacja wydała specjalne oświadczenie w tej sprawie, w którym napisała, że "tego rodzaju czyny są nie tylko niezgodne z nauczaniem islamu, ale najzwyczajniej nikczemne i odrażające". - Jako część społeczeństwa polskiego podpisujemy się w pełni pod oświadczeniem prezydenta RP skierowanym do narodu francuskiego - to z kolei słowa Musy Czachorowskiego, rzecznika prasowego Muzułmańskiego Związku Religijnego w Polsce.

d3c1lre

Podziel się opinią

Share
d3c1lre
d3c1lre
Więcej tematów