Trwa ładowanie...
08-09-2015 16:42

Muzeum Wojska Polskiego ma zdjęcie ukrytego pociągu. Można rozpoznać typ dział

Rok temu do Muzeum Wojska Polskiego zgłosiło się trzech mężczyzn, którzy przekazali zdjęcie z georadaru i informację, że wiedzą, gdzie ukryty jest pancerny pociąg - podaje TVN24. Jakość fotografii ma być tak rewelacyjna, że można nie tylko zmierzyć wielkość składu, ale nawet rozpoznać typy poszczególnych dział.

Muzeum Wojska Polskiego ma zdjęcie ukrytego pociągu. Można rozpoznać typ działŹródło: PAP, fot: Maciej Kulczyński
d3am7wc
d3am7wc

Kustosz Muzeum Wojska Polskiego Michał Mackiewicz mówi w rozmowie z TVN24, że ponad rok temu zgłosiło się trzech mężczyzn, którzy pokazali zdjęcie z georadaru. Twierdzili, że wiedzą, gdzie ukryty jest pancerny pociąg z czasów II wojny światowej. Mackiewicz dodaje, że mężczyźni, którzy zgłosili się z tym zdjęciem to nie Piotr Koper i Andreas Richter, choć - jak dodał kustosz - reprezentował ich ten sam prawnik.

Mężczyźni nie chcieli wskazać miejsca, gdzie zlokalizowane było ich znalezisko. Można się jedynie domyślać, że chodzi o to samo miejsce, w którym ukryty ma być "złoty pociąg". Negocjowano wówczas zawarcie umowy, zgodnie z którą muzeum miało zaangażować się w prace poszukiwawcze. Została przygotowana, ale poszukiwacze na nią już nie odpowiedzieli.

W połowie sierpnia do władz Wałbrzycha zgłosili się prawnicy reprezentujący dwóch mężczyzn - Polaka i Niemca, którzy na terenie Wałbrzycha mieli odkryć legendarny niemiecki pociąg. Na miejsce wysłane zostało też wojsko, które przeprowadziło rekonesans. Ujawnili się nawet mężczyźni, którzy są rzekomymi odkrywcami "złotego pociągu" - to właśnie Piotr Koper i Andreas Richter.

d3am7wc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3am7wc
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj