Trwa ładowanie...

Muzeum Jana Pawła II. Mateusz Morawiecki wziął udział w przekazaniu fragmentu Muru Berlińskiego

Ambasador Niemiec przekazał Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego fragment Muru Berlińskiego. Do wydarzenia doszło w setną rocznicę urodzin Karola Wojtyły. Premier podczas przemówienia przywołał słowa piosenki Jacka Kaczmarskiego "Mury".

Share
Muzeum Jana Pawła II. Mateusz Morawiecki wziął udział w przekazaniu fragmentu Muru BerlińskiegoŹródło: PAP
dq8b2e0

W setną rocznicę urodzin Karola Wojtyły ambasador Niemiec Rolf Nikel przekazał Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego fragment Muru Berlińskiego. W uroczystości, która miała miejsce przed Świątynią Opatrzności Bożej w stolicy, udział wzięli również metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz oraz Mateusz Morawiecki. Premier w przemówieniu przypomniał słowa piosenki Jacka Kaczmarskiego.

- W latach 80. śpiewaliśmy "A mury runą, runą, runą" i nie wszyscy wtedy wierzyliśmy, że za naszego życia zobaczymy faktyczny upadek muru i komunizmu. Jego upadek stał się możliwy dzięki wielkiemu wybuchowi społecznej rewolucji i wiary, że świat można zmieniać na lepsze dzięki "Solidarności". Wszyscy świadkowie tamtego czasu zgadzają się, że powstała dzięki dziełu Jana Pawła II, który wierzył, że narody są przeznaczone do wolności - mówił szef rządu.

Przeczytaj: <a href="https://wiadomosci.wp.pl/100-rocznica-urodzin-jana-pawla-ii-kard-stanislaw-dziwisz-on-pisze-nowa-ksiege-6511760063141505a" target="_blank">100. rocznica urodzin Jana Pawła II. Kard. Stanisław Dziwisz: on pisze nową księgę</a>

Morawiecki dodał, że Jan Paweł II zmienił historię świata. - Dzięki niemu i "Solidarności" możemy teraz tworzyć wolną Polskę. Jesteśmy mu winni wdzięczność i pamięć. Musimy czerpać lekcje z jego ogromnej mądrości. Naszą powinnością jest walka o jak najlepszy świat i instytucje oraz wiarę w to, że wszyscy możemy zmieniać świat na lepsze - podsumował premier.

Zobacz też: Wybory 2020. Nie będzie wymiany Roberta Biedronia. Polityk Lewicy tłumaczy, z czego wynikają spadki w sondażach

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dq8b2e0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dq8b2e0
dq8b2e0
Więcej tematów