Trwa ładowanie...
ycipk-uonjt6
ycipk-uonjt6
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Muzeum Historii Żydów bez parkingu

Przed powstającym na warszawskim Muranowie Muzeum Historii Żydów Polskich zaparkują tylko trzy autokary, choć jego projekt przewidywał budowę parkingu dla 200 aut. Mieszkańcy obawiają się tłoku - pisze "Życie Warszawy".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-uonjt6

Już teraz trudno w tym rejonie zaparkować samochód. Auta zostawiają tu pracownicy okolicznych biurowców. Parkują tu także autokary z wycieczkami, które przyjeżdżają zobaczyć pomnik Bohaterów Getta.

Będzie jeszcze gorzej, gdy powstanie Muzeum Historii Żydów Polskich. Według dzisiejszych szacunków jego siedzibę będzie odwiedzać pół miliona turystów rocznie. Łatwo policzyć, że to kilkadziesiąt autokarów dziennie.

Niestety, na parkingu przed budynkiem zmieszczą się tylko trzy autokary i 24 samochody. Władze muzeum od dłuższego czasu starają się przekonać ratusz do budowy obok gmachu podziemnego parkingu, przewidzianego przez twórcę projektu. Zmieściłoby się na nim 200 aut. Z tej inwestycji miasto zrezygnowało jednak w 2006 r. ze względów finansowych.

ycipk-uonjt6
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-uonjt6

ycipk-uonjt6
ycipk-uonjt6