Trwa ładowanie...
d34ep7z

Muszkieterowie jak św. Mikołaj

(inf.własna)

d34ep7z
d34ep7z

Wielki Konwój Świętego Mikołaja dotrze do 60 potrzebujących placówek w całej Polsce jeszcze przed Bożym Narodzeniem. 10 tirów rozwozić będzie żywność od 17 do 23 grudnia. Akcję poprowadzi Grupa Muszkieterów, wspierana przez Polski Czerwony Krzyż, jednak organizatorom zależy na zachęceniu również innych firm i instytucji do pomocy potrzebującym.

Placówki, do których trafi żywność, to szpitale, domy dziecka, domy pomocy społecznej, itp. Jak poinformowali Wirtualną Polskę organizatorzy, są to placówki w miejscowościach, w których działają sklepy Grupy Muszkieterów - zrzeszenia niezależnych kupców, dobrze zakorzenionych w środowiskach lokalnych. Konwój ma odwiedzać potrzebujących co roku, zawsze przed świętami.

Od chwili rozpoczęcia działalności w Polsce w 1996 r. Muszkieterowie czynnie angażują się na rzecz osób najbardziej potrzebujących - ubogich i skrzywdzonych przez los. Obecnie pomoc trafia regularnie do dwóch poznańskich domów dziecka i pogotowia opiekuńczego.

Grupa Muszkieterów powstała we Francji w 1969 r. jako zrzeszenie niezależnych dystrybutorów. Obecnie pod szyldem Muszkieterów działają sklepy w 9 krajach Europy - m.in. w Belgii, Hiszpanii, Bośni i Hercegowinie, w Niemczech oraz w Polsce. (jask)

d34ep7z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34ep7z
Więcej tematów