Trwa ładowanie...

"Murem za Owsiakiem". Polacy nie chcą, by Owsiak rezygnował z WOŚP

Wczoraj Jerzy Owsiak zdecydował się zrezygnować z funkcji prezesa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Polscy internauci ruszyli z akcją wspierają "Murem za Owsiakiem". W ten sposób chcą sprawić, by zmienił zdanie i pozostał na stanowisku.

Share
"Murem za Owsiakiem". Polacy nie chcą, by Owsiak rezygnował z WOŚP
Źródło: East News, Fot: Andrzej Hulimka/REPORTER
d2jlkhy

Jerzy Owsiak rezygnuje z funkcji prezesa WOŚP

Jerzy Owsiak zrezygnował wczoraj z funkcji prezesa WOŚP. Ogłosił to na specjalnej konferencji prasowej, która odbyła się po ogłoszeniu śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

- Ja, osobiście, składam rezygnację z szefa fundacji, czyli z prezesa zarządu. Fundacja dalej będzie funkcjonowała, ale może to ułatwi także wszystkim tym, którzy nawet dzisiaj nie pohamowali się, aby napisać obrzydliwe słowa w moim kierunku. Mówiłem o tym, że ta nienawiść, także w moją stronę, w stronę fundacji, grzeje od 25 lat. Przez pierwsze dwa lata ludzie nawet nie kumali, co mogą nam zarzucić. Od 25 lat staczam boje z ludźmi, którzy tak samo mi grożą. I niestety polski wymiar sprawiedliwości, a także policja sobie z tym kompletnie nie daje rady - powiedział.

d2jlkhy

Krótko po ogłoszeniu decyzji ruszyła akcja w Internecie "Murem za Owsiakiem".

"Murem za Owsiakiem": Wsparcie i prośba o zmianę zdania

Akcja "Murem za Owsiakiem" opatrzona jest w Internecie dwoma hashtagami: #muremzaowsiakiem oraz #jurekzostań. Wtrącają też hasło "do końca świata i jeden dzień dłużej" - sztandarowy slogan Owsiaka przy okazji corocznego finału WOŚP.

Do akcji "Murem za Owsiakiem" przyłączyli się m.in. Anita Sokołowska, Katarzyna Warnke, Olga Bołądź, Małgorzata Rozenek, Kinga Rusin, Natalia Kukulska, Tomasz Ciachorowski, Anja Rubik, Janina Ochojska, siostra Małgorzata Chmielewska oraz Jarosław Kozak, historyk i założyciel grupy Pokojowa Nagroda Nobla dla WOŚP i Jurka Owsiaka. Ten ostatni napisał nawet specjalną petycję.

- Przez lata trwał też festiwal nienawiści do WOŚP i Jurka Owsiaka. Co roku prześcigali się, kto pierwszy plunie na WOŚP przed finałem. Przez lata pluło na Owsiaka wielu. Nieważne dziś są nazwiska szerzące to zło. Zło wygrało. Jurek Owsiak odchodzi. Ja zaś proszę Cię – Jurek nie odchodź! WOŚP Cię potrzebuje. Polska Cię potrzebuje. Potrzebujemy Cię my – pisał.

d2jlkhy

Poniżej kilka tweetów z akcji "Murem za Owsiakiem".

d2jlkhy

Podziel się opinią

Share
d2jlkhy
d2jlkhy
Więcej tematów