WP
WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

MSZ Francji: sankcje wobec Rosji możliwe jeszcze w tym tygodniu

- Jeśli Rosja nie odniesie się do propozycji mających załagodzić kryzys na Ukrainie, sankcje wobec niej mogą zostać wprowadzone jeszcze w tym tygodniu - powiedział minister spraw zagranicznych Francji Laurent Fabius.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Szef francuskiej dyplomacji powiedział rozgłośni France Inter, że zaplanowane na niedzielę referendum na Krymie w sprawie przyłączenia się do Rosji będzie nieprawomocne, a ewentualna aneksja półwyspu byłaby nielegalna.

- Jedynym prawomocnym głosowaniem będą rozpisane na 25 maja wybory prezydenta republiki Ukrainy - zaznaczył Fabius.

Na nadzwyczajnym szczycie w Brukseli w miniony czwartek UE postanowiła zawiesić rozmowy z Rosją o liberalizacji wizowej oraz nowej umowie o partnerstwie i współpracy. Zagroziła też Moskwie dalszymi sankcjami, jeżeli w najbliższym czasie nie dojdzie do wycofania rosyjskich sił z Krymu oraz nie zostaną podjęte próby rozwiązania konfliktu.

WP

Rzeczniczka szefowej unijnej dyplomacji Catherine Ashton poinformowała w poniedziałek, że UE przygotowuje się do wdrożenia sankcji polegających na zakazie wizowym i zamrożeniu aktywów osób odpowiedzialnych za interwencję na Krymie.

Parlament Autonomicznej Republiki Krymu, która należy do Ukrainy, lecz jest obecnie opanowana przez rosyjskie oddziały, opowiedział się za wejściem półwyspu w skład Federacji Rosyjskiej i wyznaczył na 16 marca referendum w tej sprawie. Parlament zwrócił się ponadto do prezydenta i parlamentu Rosji z propozycją rozpoczęcia procedury wejścia Krymu w skład Federacji Rosyjskiej jako jej podmiotu.

Polub WP Wiadomości
WP
WP