Trwa ładowanie...
d316qsw
d316qsw
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

MSW Gruzji: Rosjanie wkroczyli na nasze terytorium

Wojska rosyjskie wkroczyły z Abchazji 40 km wgłąb Gruzji i przeprowadzają operację wojskową w mieście Senaki - poinformowało gruzińskie MSW. Rosjanie twierdzą, że ich wojska nie przekroczyły granicy Osetii Południowej. Wcześniej prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili ogłosił, że rosyjskie czołgi zostały odsunięte od miasta Gori. Rosja odrzuciła gruzińską propozycję w sprawie zawieszenia broni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d316qsw

Tymczasem przedstawiciele władz Osetii Południowej poinformowali o wznowieniu przez siły gruzińskie ostrzału Osetii Południowej. O godz. 3.30 siły gruzińskie wznowiły intensywny ostrzał miast Osetii Południowej przy użyciu różnej broni, w tym ciężkiej - powiedziała rzeczniczka władz południowoosetyjskich Irina Gagłojewa.

Rosja oczekuje nadzwyczajnego szczytu NATO-Rosja ws. konfliktu w Gruzji. Zaprzecza doniesieniom władz gruzińskich o bombardowaniach w Gruzji.

Ministrowie spraw zagranicznych państw G7 wezwali Rosję do wyrażenia zgody na natychmiastowe zawieszenie broni w konflikcie wokół Osetii Południowej, czego domaga się Gruzja - poinformował przedstawiciel Departamentu Stanu USA.

d316qsw

Rosja nigdy nie będzie "biernym obserwatorem" sytuacji na Kaukazie - ostrzegł prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew. Zdaniem Miedwiediewa "operacja w sprawie przymuszenia Gruzji do pokoju jest absolutnie skuteczna i jedynie możliwa, i Rosja doprowadzi ją do końca" - relacjonuje ITAR-TASS.

Rosja odrzuciła gruzińską propozycję w sprawie zawieszenia broni w konflikcie wokół Osetii Południowej ze względu - jak twierdzi - na trwające walki. Prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili ogłosił, że w obecności ministrów spraw zagranicznych Francji i Finlandii podpisał dokument w sprawie rozejmu w Osetii Południowej.

Premier Rosji Władimir Putin skrytykował na posiedzeniu rządu Stany Zjednoczone za udzielenie pomocy władzom w Tbilisi w przerzuceniu gruzińskich żołnierzy z Iraku do Gruzji. Putin oświadczył też, że w konflikcie w Osetii Południowej kraje zachodnie mylą agresorów z ofiarami.

Szkoda, że niektórzy nasi partnerzy nie pomagają nam, a niekiedy wręcz próbują przeszkadzać - powiedział Putin. Szef rosyjskiego rządu wymienił przykład USA, które - jak zauważył - swoimi samolotami transportowymi przerzucają gruzińskie jednostki wojskowe faktycznie do strefy konfliktu.

Wywołuje zdziwienie umiejętność wydawania białego za czarne, a czarnego za białe, przedstawiania agresora jako ofiary agresji - powiedział premier Rosji. Władimir Putin podkreślił, że jest zdziwiony "nawet nie cynizmem takich działań, lecz skalą tego cynizmu".

d316qsw

Podziel się opinią

Share

d316qsw

d316qsw
Więcej tematów