ycipk-1lv0ku

Mroźne Mikołajki? Niedoczekanie. Za kilka dni będzie ciepło jak na wiosnę

W sobotę rozpoczyna się meteorologiczna zima która, można powiedzieć, daje popalić mieszkańcom wielu regionów Polski, przynosząc bardzo niskie temperatury. Dzisiejsza noc na stacji w Stuposianach przyniosła aż -23 stopnie mrozu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
6 grudnia w niektórych miejscach Polski będzie 10 stopni
6 grudnia w niektórych miejscach Polski będzie 10 stopni (ventusky)
ycipk-1lv0ku

Obecnie trwa powolna przebudowa pola barycznego. Wyż, który oddziaływał na Polskę, dmuchając w nas zimnem, powoli odsuwa się w kierunku Rosji. Od zachodu dostajemy się w obszar niższych wartości ciśnienia atmosferycznego. Dodatkowo na zachodzie zaznacza się niewielka strefa frontu atmosferycznego, który przynosi tam niebezpieczne opady deszczu przy ujemnej temperaturze. Na wielu drogach zachodniej Polski notuje się zjawisko gołoledzi, które jest przyczyną kolizji i wypadków.

Za frontem zmierza do Polski cieplejsza masa powietrza. Od następnych dni zaczniemy dostawać się pod wpływ zachodniej cyrkulacji zwaną strefową. Taka sytuacja faworyzuje przesuwanie się ośrodków niskiego ciśnienia nad Bałtyk, raz po raz częstując nas frontami atmosferycznymi z opadami. Pierwsze dni grudnia na zachodzie kraju już zasieją ziarenko niepewności co do opadów śniegu. Na termometrach ujrzymy średnio od 3 do 7 stopni. W Mikołajki, a więc 6 grudnia, na termometrach na zachodzie nawet +10,+11 stopni!

ycipk-1lv0ku

Sprawdź prognozę dla swojego regionu

Do tego dołożyć należy silniejszy wiatr, opady deszczu (w górach deszczu ze śniegiem i śniegu) oraz spadające ciśnienie, które wielu rodaków pozbawi zwiększonej koncentracji. Najgorsza wiadomość dla lubiących śnieg jest taka, że cyrkulacja strefowa może utrzymywać się dłuższy czas przynosząc jesienną aurę. Na szczęście wielu z nas ma w sobie nadzieję, że pogoda się w końcu zlituje a krajobrazy dookoła nas się zabielą.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1lv0ku

ycipk-1lv0ku
ycipk-1lv0ku