Trwa ładowanie...
pis
07-04-2017 07:35

"Można? Można!". PiS pokazało nowy spot. To czysta propaganda

"Pokazaliśmy, że można. Dotrzymujemy słowa, służymy Polakom" - głosi PiS w najnowszym spocie. W głównej roli występuje premier Beata Szydło, ale pojawia się też prezes Jarosław Kaczyński. Jak zauważają internauci, półtora roku od wyborów PiS nadal ciągnie "zupełnie niemerytoryczną narrację pt. 'PO jest złe'". Zobaczcie sami.

"Można? Można!". PiS pokazało nowy spot. To czysta propagandaŹródło: Facebook.com
dqma7pa

Dwuminutowy film został opublikowany na oficjalnym profilu partii na Facebooku. Zaczyna się groźnie - od mrocznej muzyki, czarno-białych kadrów i archiwalnych wypowiedzi polityków Platformy: "PiS jest zakładnikiem nierealnych obietnic wyborczych", "Na te obietnice pieniędzy nie ma", "Scenariusz grecki", "Najgłupszy sposób wydania pieniędzy publicznych". Na ekranie widzimy m.in. byłą premier Ewę Kopacz, obecnego lidera PO Grzegorza Schetynę, byłego ministra finansów Jacka Rostowskiego oraz byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Następuje nagły zwrot. Na ekranie pojawia się napis: "POKAZALIŚMY, ŻE MOŻNA". Muzyka łagodnieje, kadry nabierają kolorów.... Widzimy Beatę Szydło, która stwierdza: "Mówiliście, że chcecie, żeby Polska była bezpieczna. Żeby wasze rodziny mogły godnie żyć. Że potrzebna wam jest stabilizacja. Że chcecie mieć pracę, godne wynagrodzenia, a kiedy będzie potrzeba, bedziecie przez państwo strzeżeni. Chcecie, żeby państwo było uczciwe. Czy to są sprawy niezwykłe? Myśmy was słuchali i usłyszeliśmy, co do nas mówicie. W ciągu 12 miesięcy zrealizowaliśmy projekty, o których mowiłam podczas expose. Rodzina, rozwój bezpieczeństwo - trzy filary, które każdego dnia wypełniały się kolejnymi, realizowanymi zobowiązaniami. Rząd PiS jest po to, by służyć Polakom."

Nie brakuje uścisków premier z dziećmi i seniorami, a podpisy na dole ekranu nieustannie przypominają o "sukcesach" partii rządzącej. Program 500+, spadek o 94 proc. ubóstwa wśród dzieci, bezrobocie najbniższe od 26 lat, płaca minimalna 2000 zł, program mieszkanie+ , darmowe leki dla seniorów 75+, emerytura i renta minimum 1000 zł - to tylko niektóre z nich. "DOTRZYMUJEMY SŁOWA. SŁUŻYMY POLAKOM" - podsumowuje PiS.

dqma7pa

"Okłamaliście wszystkich"

Co na to wyborcy? Pod wpisem pojawiło się mnóstwo komentarzy. Część internautów broni tez zawartych w spocie, inni wytykają PiS populistyczne zagrywki. "Większego kłamstwa nie widziałem. Nic nie zrobiliście poza 500+, które drenuje budżet. Okłamaliście wszystkich. Zabraliście, a nie daliście podwyższki, bo ci, co zarabiają 2000 zł brutto, stracili 500 zł na dziecko. Zabraliście, a nie daliście ulgi podatkowej - zabraliście tym, co pracują i budują PKB, a daliście tym, co go trwonią a nie budują" - pisze jeden z internautów. "Bezrobocie, gospodarka to nie wasza zasługa, wy doprowadzicie do upadku polskiego przedsiębiorcy" - dodaje inny.

"Ludzie, jakim kosztem?!", "Siejecie propagandę" - grzmią internauci. I piszą: "Wszystko fajnie, tylko że te 500+ kilka pokoleń będzie spłacać, bo to na kredyt. Co z nepotyzmem i kolesiostwem? Jeszcze bardziej obstawiają swoimi teściami, szwagrami, przyszłymi zięciami... Ale kiełbasa wyborcza zadziałała. Rozwala Antoś armię doszczętnie. Trybunał to kpina, teraz chcą rozwalić sądownictwo. Służba zdrowia? Oświata? Durny pomysł z aptekami. Kolejny - orzeł Waszczykowski. Pytanie, mamy jeszcze sąsiadów, którzy biorą Polskę poważnie jako partnera?".

dqma7pa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqma7pa
Więcej tematów