Trwa ładowanie...
d1xmcdn

"Może dojść do paraliżu". Łowcy burz ostrzegają przed intensywnymi opadami śniegu!

Tzw. łowcy burz donoszą, że na południu Polski można spodziewać się intensywnych opadów mokrego śniegu. Już w nocy z poniedziałku na wtorek może przybyć nawet ok. 10-15 cm nowej pokrywy śnieżnej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Może dojść do paraliżu". Łowcy burz ostrzegają przed intensywnymi opadami śniegu!
(Agencja Gazeta, Fot: Pawel Sowa)
d1xmcdn

Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla praktycznie całego kraju ze względu na mrozy, które szczególnie doskwierać mogą w najbliższych dniach o porankach. Tymczasem portal lowcyburz.pl przestrzega przed intensywnymi opadami śniegu.

"Coraz więcej modeli numerycznych wskazuje, że w najbliższych kilku dniach niż przemieszczający się znad Europy Południowej w kierunku Ukrainy mocno namiesza w pogodzie w południowej części kraju" - czytamy. Od poniedziałku niemal codziennie gdzieś w Polsce ma padać śnieg. I to wcale nie chodzi o niewielkie opady.

"W nocy z poniedziałku na wtorek niewykluczone więc, że może miejscami spaść nawet ok. 10-15 cm nowej pokrywy śnieżnej. Tak duży opad będzie stanowić duże zagrożenie dla drzew, które w większości mają już liście, oraz dla linii energetycznych" - ostrzegają łowcy burz.

d1xmcdn

W kolejnych dniach może być jeszcze gorzej. "Niepokojąco wygląda prognoza dla obszarów górskich i podgórskich, w szczególności na południu woj. małopolskiego i śląskiego. Utrzymujące się na terenach górskich i podgórskich nawet przez 2 doby obfite opady śniegu mogą doprowadzić do powstania nawet 50-70 centymetrowej nowej pokrywy śnieżnej. Najsilniejsze opady śniegu będą występować we wtorek, środę i mogą się utrzymać nawet do czwartku do godzin popołudniowych. Tak duża ilość śniegu prawdopodobnie doprowadzi do paraliżu tego regionu Polski" - czytamy w komunikacie.

Na tym nie koniec kłopotów. Gdy śnieg zacznie się topić, będzie można mówić o zagrożeniu powodziowym.

d1xmcdn

Podziel się opinią

Share

d1xmcdn

d1xmcdn
Więcej tematów