Trwa ładowanie...

Kamery zarejestrowały moment eksplozji na Moście Krymskim

"Most Krymski jest bezpieczny" - przekonywali do tej pory przedstawiciele rosyjskiego resortu transportu. Wyliczali, że wszystkie filary mostu, a jest ich łącznie 595, są monitorowane. Kamery zamontowano także na słupach oświetleniowych. I właśnie te kamery zarejestrowały moment wybuchu na moście. Film wzbudził wiele spekulacji.

Most Krymski. Kamery monitoringu uwieczniły moment wybuchu Most Krymski. Kamery monitoringu uwieczniły moment wybuchu Źródło: Agencja Forum
d49omoh
d49omoh

Moment wybuchu na moście Krymskim uwieczniło wiele zamontowanych na nim kamer monitoringu. Obraz z dwóch kamer szybko pojawił się w sieci.

Jedna z kamer, która zarejestrowała moment wybuchu, prawdopodobnie umieszczona była na słupie oświetleniowym lub na łuku mostu. Na zarejestrowanym obrazie widać kilka pojazdów poruszających się na obu nitkach mostu drogowego, są to samochody osobowe i co najmniej dwie ciężarówki.

Jedna z tych ciężarówek znajduje się w miejscu, w którym miało dojść do eksplozji. Trudno wywnioskować z nagrania, czy pojazd ten stał, czy też jechał. Chwilę później następuje wybuch. Jest bardzo silny.

Kolejne nagranie pochodzi z kamery zamontowanej na jednym z 307 filarów mostu. Widać na niej jadącą ciężarówkę i moment wybuch.

d49omoh

Ofiar nie było?

Według Olega Kriuczkowa, doradcy szefa Krymu, nie było ofiar wybuchu na moście. To ewidentne kłamstwo - kierowca ciężarówki nie mógł przeżyć takiej eksplozji.

Zaskakuje również siła wybuchu. Jeśli rzeczywiście doszło do eksplozji ciężarówki, to musiałaby cała być wypełniona materiałami wybuchowymi.

Drobiazgowa kontrola przy wjeździe

Serwis Tpyxa zwraca uwagę na jeszcze jeden szczegół. Przy wjazdach na Most Krymski znajdują się posterunki kontrolne, wyposażone w specjalną aparaturę, służącą do wykrywania materiałów wybuchowych. Jeden z nich - od strony rosyjskiej, działa od momentu uruchomienia mostu, drugi - od strony Krymu od 2021 roku. Kontrolowane są na nich przede wszystkim ciężarówki.

Jakim cudem, wypełniona materiałami wybuchowymi ciężarówka wjechała na most? Raczej trudno uwierzyć w to, że w czasie trwania wojny z Ukrainą, Rosjanie pozwolili sobie na zaniechanie kontroli.

d49omoh

Źródło: Twitter.com, ru-bezh.ru, Telegram

Zobacz też: Superjacht rosyjskiego oligarchy namierzony. Tu uciekł przed sankcjami

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d49omoh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d49omoh
Więcej tematów