Trwa ładowanie...
ycipk-1itsz5

Moskwa potwierdza zakaz. Małgorzata Gosiewska nie wjedzie do Rosji

Rosyjski resort spraw zagranicznych poinformował, że wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska nie ma prawa wjazdu na ich teren. Powodu takiej decyzji nie podano.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Małgorzata Gosiewska
Małgorzata Gosiewska (PAP, Fot: Rafał Guz)
ycipk-1itsz5

Wicemarszałek Sejmu, posłanka PiS Małgorzata Gosiewska została wpisana na listę osób, które nie mają prawa wjazdu na teren Federacji Rosyjskiej. Taką informację przekazali Polskiemu Radiu urzędnicy rosyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

O decyzji władz Rosji Gosiewska dowiedziała się najpierw nieoficjalnie od funkcjonariuszy straży granicznej Białorusi. W ostatni weekend września, jadąc na spotkanie z Polakami mieszkającymi na Białorusi, musiała czekać na granicy kilkadziesiąt minut.

Białoruscy pogranicznicy długo sprawdzali paszport wicemarszałek. Chcieli także zajrzeć do bagażnika samochodu należącego do polskich służb konsularnych, co jest naruszeniem międzynarodowych konwencji - wyjaśnia TVP. Ostatecznie Białorusini wpuścili polską delegację, zaznaczając, że Małgorzata Gosiewska znajduje się na rosyjskiej liście osób, których wjazd nie jest pożądany.

ycipk-1itsz5

Nie podano przyczyn objęcia polskiej polityk zakazem. Zdaniem komentatorów może mieć to związek z jej wizytą na terenie walk z separatystami.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Biedroń wstrząśnięty spotem WP. Zaskakujące słowa o Jarosławie Kaczyńskim

ycipk-1itsz5
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1itsz5

ycipk-1itsz5
ycipk-1itsz5