Trwa ładowanie...

Akcja morsa z Mielna. Fina trzeba było ratować

Zwierzę, które niedawno narobiło zamieszania w fińskim przybrzeżnym mieście Hamina, w niedzielę popadło w nowe tarapaty na łowiskach rybackich w okolicach Kotki. Patrol fińskiej straży przybrzeżnej musiał ratować rybaka, którego łódź została przewrócona przez morskiego kolosa. Na szczęście akcja zakończyła się powodzeniem i nikomu nic się nie stało.

Mors narobił zamieszania na fińskich wodach. Najpierw wydostał się na brzeg, zasłabł i potrzebował reanimacji, a potem natarł na rybacką łódź Mors narobił zamieszania na fińskich wodach. Najpierw wydostał się na brzeg, zasłabł i potrzebował reanimacji, a potem natarł na rybacką łódź Źródło: Twitter
d1sbr11
d1sbr11

O problemach z grasującym morsem doniosła fińska gazeta "Ilta Sanomat". Eero Söder, dyrektor straży przybrzeżnej zrelacjonował niedzielne problemy z mieszkańcem morskich przestrzeni. Wcześniej zwierzak wyszedł na ląd w poszukiwaniu pożywienia, odwodnił się i potrzebował weterynaryjnej pomocy. Po podreperowaniu jego zdrowia został wpuszczony do wody, by wkrótce znów stać się powodem akcji służb ratunkowych.

Tym razem ratować trzeba było nie tylko morskiego ssaka, ale również rybaka, który wyruszył na połów. Zestresowany mors usiłował wtargnąć na pokład jego łodzi i przewrócił ją. Rybak znalazł się w wodzie, a mors dostał się w sieć.

Mors, który lubi kłopoty. Ratunkowa akcja fińskich służb

Według służb akcja ratunkowa polegała na przejęciu z wody pływającego w niej człowieka, podniesieniu przewróconej jednostki wodnej i jednocześnie uwolnieniu zwierzęcia z pułapki poprzez rozcięcie sieci.

Patrol straży przybrzeżnej po uratowaniu rybaka odholował przewróconą łódź do brzegu, a mors wydostał się z sieci i udał się w nieznanym kierunku. Według Södera zwierzak nie odniósł ran. Podczas akcji ratunkowej do morza wpadła część wyposażenia łodzi. Majątek rybaka został odzyskany.

Rekordowo wysokie ceny nad morzem? Ekspert o "specyficznym roku"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1sbr11
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1sbr11
Więcej tematów