WP

Morderca i gwałciciel wielokrotnie uprawiał seks z 12-latką. Wpadł przez telefon

Skazany kiedyś za brutalny gwałt i mord na licealistce Jacek P. z Hrubieszowa odpowie za wielokrotne wykorzystywanie seksualne 12-letniej dziewczynki. Mężczyzna został ujęty dzięki odnalezieniu jego telefonu, który przypadkiem zagubił.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pedofilowi grozi teraz 12 lat więzienia.
Pedofilowi grozi teraz 12 lat więzienia. (iStock.com)
WP

Kiedy znalazca telefonu sprawdził jego zawartość, okazało się, że zawiera on nagrania z pornografią dziecięcą. Na filmach z aparatu mężczyzna uprawiał seks z nieletnią dziewczynką. Telefon został bezzwłocznie przekazany policji. Udało się zidentyfikować nagrane na filmie erotycznym dziecko.

Funkcjonariusze ustalili, kiedy filmy zostały nagrane. Okazało się, że ostatni film został zarejestrowany w sierpniu tego roku. 52-latek został zatrzymany m.in. pod zarzutem wykorzystywania seksualnego osoby poniżej 15 roku życia, jak również rejestrowaniu i przechowywaniu filmów o treściach pedofilskich.

Jak wynika z zeznań dziecka, które odbyły się w obecności psychologa, mężczyzna szantażował dziewczynkę, że gdy ta opowie komuś o którymś z ich współżyć, on udostępni kompromitujące ją filmiki. Napastnik odpowie również za posiadanie marihuany oraz częstowanie nią dziewczynki.

WP

Jak w rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim" informuje Artur Kubik, prokurator rejonowy w Hrubieszowie:
– Podczas przesłuchania podejrzany częściowo przyznał się do zarzucanych mu czynów. Składał wyjaśnienia, których nie ujawniamy ze względu na wczesny etap i charakter śledztwa.

Jacek P. w przeszłości został skazany na 25 lat więzienia za makabryczny gwałt i morderstwo na licealistce. Prokurator żądał wówczas dla niego kary śmierci. Trzy lata temu pedofil wyszedł na wolność.

Obecnie za wszystkie przewinienia przestępcy grozi nawet 12 lat więzienia.

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP