Qaqwqwrqw

Morawiecki sprostował wypowiedź o Majchrowskim. Publikacje w prasie i telewizji

Zgodnie z wyrokiem sądu apelacyjnego, premier Mateusz Morawiecki sprostował nieprawdziwe informacje na temat prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego. Szef rządu zarzucał mu, że "nie zrobił niczego", by walczyć ze smogiem w Krakowie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mateusz Morawiecki zastosował się do wyroku sądu
Mateusz Morawiecki zastosował się do wyroku sądu (East News, Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER)
Qaqwqwrqw

Sąd Okręgowy w Krakowie w pierwszej instancji oddalił pozew Majchrowskiego i orzekł, że premier nie musi prostować swojej wypowiedzi. Uznał, że stwierdzenie Morawieckiego "nie jest wypowiedzią, którą można weryfikować w kategoriach prawdy i fałszu, a jest jedynie oceną nadawcy wypowiedzi, podczas gdy stanowi wypowiedź jednoznacznie deskryptywną, umożliwiającą zdekodowanie jej treści w sposób jednoznaczny, weryfikowalną w tych kategoriach".

Z wyrokiem nie zgodził się prezydent Majchrowski i skierował sprawę do sądu apelacyjnego. Zgodnie z decyzją sądu, Mateusz Morawiecki musiał opublikować sprostowanie na antenie telewizji TVP INFO i Polsat News przed głównymi wydaniami serwisów informacyjnych, na głównej stronie profilu Prawa i Sprawiedliwości na Facebooku, oraz w Gazecie Krakowskiej, Dzienniku Polskim i w Gazecie Wyborczej.

"Nieprawdziwe są informacje podane przeze mnie w dniu 14 października 2018 r. podczas spotkania wyborczego komitetu wyborczego Prawo i Sprawiedliwość w Krakowie o braku działań prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego na rzecz poprawy jakości powietrza w Krakowie" - czytamy w sprostowaniu.

Qaqwqwrqw
Polsat News
Podziel się

Jacek Majchrowski walczy o kolejną kadencję na stanowisku prezydenta Krakowa z kandydatką PiS Małgorzatą Wassermann. W pierwszej turze zgromadził 45,84 proc. głosów, podczas gdy przewodnicząca komisji śledczej ds. Amber Gold uzyskała niespełna 32-procentowe poparcie.

Zobacz także: Robert Winnicki wątpi w powrót Tuska. "Nie będzie mu się chciało"

Qaqwqwrqw

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw