Trwa ładowanie...
d1v69i1

Morawiecki spotka się z Orbanem. Jest data

3 stycznia premier Mateusz Morawiecki uda się na Węgry na spotkanie z premierem Viktorem Orbanem - zapowiedział szef MSZ Witold Waszczykowski. Będzie to tej pierwsza bilateralna wizyta zagraniczna szefa rządu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz Morawiecki (Agencja Gazeta)
d1v69i1

Waszczykowski dodał, że będzie towarzyszyć premierowi podczas wyjazdu na Węgry.

Mateusz Morawiecki po objęciu funkcji premiera odbył jedną podróż zagraniczną. Na szczycie unijnym w Brukseli w połowie grudnia spotkał się m.in. z Emmanuelem Macronem, prezydentem Francji. Jednak to jego szybszy powrót do Polski wywołał najwięcej komentarzy.

d1v69i1

Wybór Węgier jako cel pierwszej bilateralnej wizyty Morawieckiego nie dziwi, bo Jarosław Kaczyński i PiS od dawna uważają Orbana za partnera w prowadzeniu wspólnej polityki na forum unijnym.

Zdaniem komentatorów w ostatnim czasie relacje między Warszawą i Budapesztem nieco osłabły. Węgierski politolog dr Dominik Héjj uważa, że Orban nie jest już nie takim pewnym sojusznikiem PiS i może zdziwić polskich polityków ws. ewentualnych sankcji wobec Polski. "To, co zrobi, będzie wynikało wyłącznie z interesu Węgier i politycznej wizji jego partii" - uważa ekspert.

d1v69i1

Podziel się opinią

Share
d1v69i1
d1v69i1