Trwa ładowanie...
d2toick

Morawiecki skomentował dramat na Nanga Parbat. Docenił Bieleckiego i Urubko

Premier Polski odniósł się do wydarzeń, które rozegrały się w Himalajach. Morawiecki pochwalił Adama Bieleckiego i Denisa Urubko, którzy w porzucili swoją wyprawę i ruszyli z pomocą do Revol i Mackiewicza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premier zabrał głos ws. Mackiewicza
Premier zabrał głos ws. Mackiewicza (Agencja Gazeta)
d2toick

Mateusz Morawiecki stwierdził, że kipa przerwała wejście na K2, ale osiągnęła inny, ważniejszy szczyt. Dotarcie do Francuzki Elizabeth Revol nazwał szczytem bohaterstwa.

Fatalne warunki pogodowe uniemożliwiły kontynuowane akcji ratunkowej Mackiewicza. Premier dodał, że myślami jest z zaginionym himalaistą i jego rodziną.

W piątek Tomasz Mackiewicz i Elisabeth Revol, być może już po ataku szczytowym, utknęli na wysokości około 7300 metrów na Nanga Parbat. Dzień później rozpoczęła się akcja ratunkowa. Wzięli w niej udział polscy himalaiści, którzy uczestniczą w wyprawie na K2.

W sobotę wieczorem czasu miejscowego ratownicy dotarli helikopterem do obozu pierwszego. Mimo zmroku zdecydowali się rozpocząć akcję. Jako pierwsi wyruszyli Adam Bielecki i Denis Urubko. W ekspresowym tempie, po około 8 godzinach wspinaczki, Polacy dotarli do Francuzki, której udało się zejść do około 6000 metrów.

d2toick

Podziel się opinią

Share

d2toick

d2toick
Więcej tematów