Trwa ładowanie...

Morawiecki o zagrożeniu dezinformacją. Mówi o "kłamstwach i manipulacjach"

Mateusz Morawiecki oświadczył, że zamierza "walczyć z zagrożeniem dezinformacją zarówno w kwestiach historycznych, jak i współczesnych". "Nie możemy pozwolić na zwycięstwo kłamstw i manipulacji" - alarmuje premier.

Share
Morawiecki o zagrożeniu dezinformacją. Mówi o "kłamstwach i manipulacjach"
Morawiecki o zagrożeniu dezinformacją. Mówi o "kłamstwach i manipulacjach"Źródło: PAP
dvj2lrr

W czwartek Mateusz Morawiecki spotkał się z szefem słoweńskiego rządu Janezem Janszą. Po wizycie premier zamieścił wpis, w którym wylicza, jakie tematy zostały poruszone podczas rozmowy. Morawiecki wspomniał "o priorytetach zbliżającej się prezydencji Słowenii w Radzie Unii Europejskiej".

"Staramy się wspólnie kształtować agendę europejską, by odpowiadała wyzwaniom dnia jutrzejszego. Przed nami nowy rozdział - chcemy odbudować Europę po pandemii COVID-19" - napisał polski polityk na Facebooku.

dvj2lrr

Morawiecki podkreślił również, że kraje "muszą bronić kultury europejskiej". "Zabezpieczenie zewnętrznych granic uważamy pod tym kątem za fundamentalne, dlatego polityka imigracyjna i azylowa była dziś tematem, który intensywnie przedyskutowaliśmy" - dodał Morawiecki.

Wśród tematów pojawiła się również kwestia m.in. Nord Stream 2 oraz Funduszu Odbudowy.

Obostrzenia. Wesela w wakacje? Rzecznik rządu nie ma wątpliwości. Wystosował apel

Morawiecki o dezinformacji. Mówi o zagrożeniu

Mateusz Morawiecki wspomniał także o "cyberbezpieczeństwie, niewrażliwości na ataki z zewnątrz, silnej odpowiedzi na zagrożenia atakami cyfrowymi oraz destabilizujących działaniach na wschodzie Europy, na Białorusi i Ukrainie".

dvj2lrr

"Chcemy również walczyć z zagrożeniem dezinformacją, zarówno tym dotyczącym kwestii historycznych, jak i współczesnych. Nie możemy pozwolić na zwycięstwo kłamstw i manipulacji, jakimi padają państwa i osoby publiczne" - oświadczył Morawiecki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dvj2lrr

Podziel się opinią

Share
dvj2lrr
dvj2lrr
Więcej tematów