Trwa ładowanie...

11. rocznica katastrofy smoleńskiej. Morawiecki: największa narodowa tragedia

"Zawsze będziemy o Nich pamiętać" - napisał premier Mateusz Morawiecki zamieszczając w mediach społecznościowych zdjęcie prezydenckiej pary Marii i Lech Kaczyńskich, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej. Szef rządu opublikował wpis dotyczący 11. rocznicy katastrofy rządowego samolotu, do której doszło 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem.
Share
Mateusz Morawiecki
Mateusz MorawieckiŹródło: Facebook
de1b4l7

"Każdy z nas zapewne pamięta ten straszny sobotni poranek sprzed 11 lat. Każdy miał na ten dzień jakieś plany, ale jak tu żyć codziennymi sprawami, gdy dzieje się coś tak trudnego do wyobrażenia. I tak tragicznego" - napisał premier Mateusz Morawiecki.

Stwierdził, że katastrofa smoleńska była największą narodową tragedią w powojennej historii Polski.

Czytaj także: 11. rocznica katastrofy smoleńskiej

de1b4l7

"Zraniła wiele rodzin, odebrała im wspaniałe Matki, Ojców, Córki i Synów. Ale także zraniła naszą Ojczyznę, bo odebrała Jej ludzi najwybitniejszych i najbardziej Jej potrzebnych. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i Jego Małżonkę Marię, prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego, ministrów, parlamentarzystów, generałów, szefów najważniejszych instytucji i wielu świetnych urzędników" - wspomniał szef rządu.

Akryflawina może być skutecznym lekiem na COVID-19? Prof. Pyrć odpowiada

Napisał także, że "próba zastąpienia ludzi o takim etosie i tak wielkim doświadczeniu to zadanie prawie niewykonalne, ale jest oczywiste, że Ich pragnieniem byłoby kontynuowanie dzieła, jakiego się podjęli. Każdego dnia staramy się sprostać temu wielkiemu zadaniu - to nasz najważniejszy obowiązek. Zawsze będziemy o Nich pamiętać".

de1b4l7

Czytaj także: Odszedł Krzysztof Krawczyk. W sobotę pogrzeb i pożegnanie legendy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

de1b4l7

Podziel się opinią

Share
de1b4l7
de1b4l7
Więcej tematów