"Monitor Konstytucyjny": Maria Pereira, żona Samuela Pereiry rzeczniczką Trybunału Konstytucyjnego

Maria Pereira zostanie rzeczniczką Trybunału Konstytucyjnego? Takie rewelacje przynosi "Monitor Konstytucyjny". Trybunał oświadcza, że "wszelkie spekulacje są nieuprawnione". Od 2016 roku do maja 2017 roku Maria Pereira pracowała w Kancelarii Premiera, gdzie odpowiadała za media społecznościowe.

"Monitor Konstytucyjny": Maria Pereira, żona Samuela Pereiry rzeczniczką Trybunału Konstytucyjnego
Źródło zdjęć: © YouTube | Maria Pereira
Kamil Sikora

Wielkie zmiany szykują się w Trybunale Konstytucyjnym. Stanowisko miał stracić szef Zespołu Prasy i Informacji Marcin Koman - informuje portal "Monitor Konstytucyjny". Ale znacznie więcej emocji budzi to, kto ma go zastąpić. Według informacji portalu, które potwierdza też "Fakt", chodzi o Marię Pereirę, żonę wicedyrektora publicystyki w TVP Samuela Pereiry. Trybunał zaprzecza.

Maria Pereira do maja 2017 roku pracowała w Kancelarii Premiera, gdzie zajmowała się mediami społecznościowymi. Wcześniej była zatrudniona w Ministerstwie Zdrowia. Kiedy w marcu 2016 roku przechodziła do ekipy premier Szydło, internauci dogłębnie zbadali jej aktywność w sieci. A była ona bardzo obfita, bo Maria Pereira prowadziła bloga (dzisiaj za kłódką), konto na Twitterze (także za kłódką) oraz na Instagramie (zniknęło z sieci). Zdjęcia Marii Pereiry zarchiwizował jeden z serwisów modowych, można je znaleźć tutaj. Ostał się tylko video blog na YouTube, ale zniknęła z niego część filmików.

Po awansie Marii Pereiry do Kancelarii Premiera Samuel Pereira bronił żony, podkreślając jej doświadczenie w mediach społecznościowych. Internauci wypominali, że jest nie tylko jego żoną, ale też krewną rodziny Kaczyńskich (przez żonę Lecha Kaczyńskiego Marię)

O komentarz do sprawy poprosiliśmy biuro prasowe Trybunału Konstytucyjnego. "Uprzejmie informuję, że nadal sprawuję funkcję Rzecznika Prasowego Biura Trybunału Konstytucyjnego. Wszelkie spekulacje w tej sprawie są nieuprawnione" - napisał w oświadczeniu Marcin Koman.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (401)