Trwa ładowanie...

Mongolia otwiera rynek pracy dla Polaków

W 2010 roku w Mongolii powstanie dwa tysiące miejsc pracy dla Polaków. Jak powiedział prezes Zrzeszenia Polskich Pracodawców w Mongolii, Witold Kowalski do pracy poszukiwani są absolwenci biologii, budownictwa oraz technologii drewna.

Share
Mongolia otwiera rynek pracy dla PolakówŹródło: Jupiterimages
d4kcfcr

Polska strefa gospodarcza powstanie w ajmaku chubsugulskim (odpowiednik polskiego województwa). Przez pierwszych kilka lat Polacy będą pracować przy zalesianiu stepu. - Step planujemy obsadzić świerkiem serbskim, jodłą, sosną czarną, bukiem oraz kasztanowcem - mówi autorka projektu, Anna Kozłowska. - Panują tam korzystne warunki dla tych drzew. Za kilka lat będziemy mogli transportować do Polski wysokiej klasy drewno - dodaje.

W styczniu rozpoczęto rekrutację na stanowisko starszego technologa drewna. - Nie spodziewaliśmy się tak dużego zainteresowania pracą w Mongolii. Do dziś wpłynęło do nas kilkaset zgłoszeń - mówi Witold Kowalski.

- Pracę przy sadzeniu drzew może dostać osoba, która posiada co najmniej wykształcenie zawodowe oraz ma odpowiedni staż pracy w firmach zajmujących się przetwórstwem drewna - zaznacza prezes.

d4kcfcr

- Mongolia jest szansą dla polskich firm. Duże, niezurbanizowane tereny pozwalają na zakładanie przedsiębiorstw o powierzchni większej, niż jest to możliwe w Polsce - mówi Witold Kozłowski.

Według autorów projektu inwestorzy nie powinni obawiać się mongolskiego klimatu. – Warunki na stepie są trudne, ale nowoczesna technologia pozwala na utworzenie doskonałych warunków dla przedsiębiorstw – mówi inżynier Jan Batrczak.

- W ostatnim tygodniu kwietnia do Ułan Bator wyjedzie grupa 40. inżynierów, których zadaniem będzie zaprojektowanie polskiego miasteczka - mówi Witold Kowalski. Od maja 2009 roku rozpoczęte będą prace na przygotowaniem infrastruktury. Planowana jest budowa zamkniętego osiedla bloków dla pracowników, szpitala, hipermarketu, restauracji, klubu muzycznego oraz szkół.

d4kcfcr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kcfcr
d4kcfcr
Więcej tematów