Trwa ładowanie...

MON Ukrainy: separatyści zestrzelili dwa ukraińskie myśliwce

Działający na wschodzie Ukrainy prorosyjscy rebelianci zestrzelili dwa samoloty bojowe ukraińskich sił rządowych - poinformował sztab operacji antyterrorystycznej.

Share
MON Ukrainy: separatyści zestrzelili dwa ukraińskie myśliwce
Źródło: AFP, Fot: GENIA SAVILOV
d24dnvj

Jak powiedział jego rzecznik, oba samoloty strącono w pobliżu kurhanu Saur-Mogiła i na razie nie wiadomo, co stało się z ich pilotami.

d24dnvj

Według rebeliantów jeden samolot został zestrzelony na pewno, a drugi prawdopodobnie uszkodzono.

- Nad Saur-Mogiła zestrzelono samolot szturmowy Sił Powietrznych Ukrainy. Pilot katapultował się - powiedział cytowany przez portal internetowy Noworossija samozwańczy minister obrony separatystycznej Donieckiej Republiki Ludowej Igor Striełkow.

- Być może jeszcze jeden samolot został uszkodzony - dodał.

Znajdujący się w rejonie szachtiorskim obwodu donieckiego kurhan Saur-Mogiła wieńczy monumentalny pomnik upamiętniający walki, jakie stoczono tam podczas drugiej wojny światowej.

d24dnvj

Wcześniej władze w Kijowie informowały, że separatyści opuszczają swe pozycje na obrzeżach Doniecka i wycofują się do centrum miasta.

Euromaidan podaje na Twitterze, że jeden z myśliwców został zestrzelony w pobliżu miejsca katastrofy malezyjskiego boeinga.

Another #Ukraine air force jet downed near #Shakhtersk, #Donetsk oblast, which is close to #MH17 crash site |EMPR pic.twitter.com/Wsb3x7wkSm

— Euromaidan PR (@EuromaidanPR) lipiec 23, 2014

d24dnvj

Podziel się opinią

Share
d24dnvj
d24dnvj
Więcej tematów