Trwa ładowanie...

MON promuje się na Dniu Kobiet. Twitter zalany statystykami

Resort Mariusza Błaszczaka od rana publikuje informacje na temat kobiet w polskiej armii. Ministerstwo publikuje mnóstwo ciekawostek o funkcjonowaniu pań w wojsku.
Share
Mariusz Błaszczak chwali kobiety za "niezwykłą siłę i energię"
Mariusz Błaszczak chwali kobiety za "niezwykłą siłę i energię"Źródło: PAP, Fot: Jakub Kamiński
ddqzoi8

W czwartek profil MON na Twitterze zalała fala informacji i statystyk na temat polskich kobiet w armii. Możemy przeczytać m.in., że panie brały udział we wszystkich misjach pokojowych i stabilizacyjnych w 2017 r.

Szef resortu Mariusz Błaszczak chwali się też, że kobiety żołnierze "wykazują się niezwykłą siła i energią" w wykonywaniu obowiązków służbowych. Publikuje też wideo, w którym przekuje, że wspomniana siła i energia "zasługuje na najwyższy szacunek".

Kobiety odgrywały też "niezwykłą rolę w umacnianiu ducha patriotyzmu" w czasie, gdy Polska walczyła o odzyskanie niepodległości. MON podkreśla też, że w Wojsku Polskim służy prawie 6 tys. pań, co stanowi 6 proc. wszystkich żołnierzy zawodowych.

Zobacz także: Monika Jaruzelska ironizuje. „Oglądam pasjami telewizję publiczną”

Aktywność MON na Twitterze przypomina nową kampanię polskiej dyplomacji. We wtorek profil polskiej ambasady w Wielkiej Brytanii opublikował post, w którym informuje co łączy Batmana, Godzillę i Harrego Pottera.

Kampania nie została pozytywnie przyjęta przez internautów i publicystów. "Polskie ambasady nagle przyznają się do polskich Żydów, nazywając ich Polakami. Dotąd do narodu polskiego nie zaliczali 9 noblistów, ze względu na żydowskie pochodzenie" - czytamy w jednym z komentarzy.

ddqzoi8

Podziel się opinią

Share
ddqzoi8
ddqzoi8
Więcej tematów