Trwa ładowanie...
d38uwm6

"Mój ojciec jest niszczony". Poruszający wpis córki Wałęsy

"Drodzy znajomi. Boli mnie serce. Mój ojciec, którego nie miałam, jest niszczony. Mój ojciec, który poświęcił dla walki o wolną Polskę,małżeństwo i rodzinę, jest poniewierany na zamówienie polityczne" - napisała na swoim profilu na Facebooku córka Lecha Wałęsy, Magdalena Wałęsa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Był prezydent Lech Wałęsa
Był prezydent Lech Wałęsa (PAP, Fot: Adam Warżawa)
d38uwm6

"Można mu wiele zarzucić, ale..."

"Znam mojego tatę. Można mu wiele zarzucić, ale nie to, że zdradził, że się sprzedał, że współpracował z SB" - podkreśliła Magdalena Wałęsa. "Bardzo proszę osoby, które uważają inaczej o opuszczenie grona moich znajomych" - dodała na koniec córka byłego prezydenta.

Postępowanie karne

IPN prowadzi postępowanie karne w sprawie złożenia przez Lecha Wałęsę fałszywych zeznań dotyczących dokumentów TW "Bolek". Chodzi o wypowiedzi byłego prezydenta, w których zanegował m.in. autentyczność dokumentów znalezionych w domu gen. Czesława Kiszczaka.

d38uwm6

Wałęsa w środę w Polsat News oświadczył, że nigdy nie współpracował ze służbami PRL-u i nigdy nie był po stronie komunistycznej. Jak dodał jest przekonany, że zostanie tu udowodnione.

Nowe postępowanie wiąże się z wypowiedziami Wałęsy, który m.in. w śledztwie IPN dotyczącym ewentualnego fałszowania dokumentów przez SB zeznał, że nie są one autentyczne. Podczas okazywania Wałęsie dokumentów TW "Bolek" - jak przypomina IPN - były prezydent twierdził, że nie zostały one przez niego napisane (np. doniesienia agenturalne) ani podpisane. Pod koniec czerwca br., umarzając śledztwo, prokuratorzy IPN uznali jednak, że ponad 50 dokumentów z lat 1970-1976, w tym zobowiązanie do współpracy z SB, doniesienia i pokwitowania odbioru pieniędzy są autentyczne, czyli zostały wytworzone lub podpisane przez Lecha Wałęsę.

Prezydenci i ich ułaskawienia

Źródło: WP, Facebook, PAP

d38uwm6

Podziel się opinią

Share

d38uwm6

d38uwm6
Więcej tematów