Trwa ładowanie...
d3nbxy0

Mohamed wśród najpopularniejszych imion dla chłopców w Göteborgu. Dane Statistics Sweden

Szwedzka agencja rządowa podała dane, dotyczące najpopularniejszych imion wybieranych dla noworodków w Göteborgu w 2019 roku. Wysokim miejscem na liście może pochwalić się imię Mohamed.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mohamed to jedno z najpopularniejszych imion dla chłopców w 2019 roku w szwedzkim Göteborgu.
Mohamed to jedno z najpopularniejszych imion dla chłopców w 2019 roku w szwedzkim Göteborgu. (Shutterstock.com)
d3nbxy0

Statistics Sweden opublikowała dane najczęściej wybieranych imion dla noworodków. Tegorocznym zaskoczeniem okazała się gmina Göteborg.

Mohamed jednym z najpopularniejszych imion w Göteborgu

To właśnie tu, w 2019 roku urodziło się najwięcej Olivii, Sag, Els, Eliasów, Mohamedów oraz chłopców o imieniu Hugo.

d3nbxy0

Jeżeli chodzi o dokładne dane, to imię Olivia wybrano dla 48 dziewczynek, Saga przypadło 37 a Elsa 36 noworodkom. Wśród chłopców królował Elias. To imię wybrało 49 rodziców.

Na kolejnym miejscu uplasowało się imię Mohamed, którym obdarzono 43 chłopców. Stawkę zamyka imię Hugo, które przypadło 42 noworodkom.

Czytaj też: Koronawirus. To zdjęcie poruszyło świat. Tak walczą o życie swoich dzieci

Zobacz też: Kulisy spotkania z Andrzejem Dudą. Piotr Zgorzelski: moim zdaniem prezydent już tę ustawę podpisał

d3nbxy0

Göteborg odstaje od Szwecji

Jak informuje portal polsatnews.pl, Göteborg wyróżnia się na tle Szwecji. Świadczyć mogą o tym chociażby imiona Saga i Elsa, które nie znajdują się nawet w pierwszej dziesiątce imion nadawanych dzieciom.

To samo dotyczy chłopców. Imię Elias, które króluje wśród chłopców w Göteborgu, w całej Szwecji lokuje się dopiero na czwartej pozycji. Nie inaczej jest z imieniem Mohamed, które w kraju znajduje się dopiero na 29 miejscu pod względem popularności. Najczęściej wybierane imiona dla chłopców i dziewczynek to Alice i Lukas.

d3nbxy0

Czytaj również: Żyrardów. Kierowca potrącił na przejściu matkę z dwójką małych dzieci

Mohamed nabiera popularności

Imię Mohamed przebija się w rankingach popularności również i innych krajach Europy. W 2018 roku było to jedno z najpopularniejszych imion nadawanych chłopcom w Berlinie. To samo w 2014 roku w Oslo, gdzie imię Mohamed zaczęło wypierać lokalne imiona Jan i Per.

Norwedzy mają problem. Jak informuje Norweski Urząd Statystyczny, w ciągu 15 lat Norwegowie staną się mniejszością w swojej stolicy - Oslo. We własnym kraju, ta sytuacja dotknie ich w ciągu najbliższych 30 lat.

d3nbxy0

Zobacz też: Nie nazywaj tak swojego dziecka. Znamy listę niechcianych imion

Źródło: polsatnews.pl

Byliście świadkami ciekawej sytuacji? Dajcie znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na Wasze zdjęcia, nagrania oraz informacje!

Podziel się opinią

Share

d3nbxy0

d3nbxy0
d3nbxy0
Więcej tematów