Trwa ładowanie...
d2m7uz2
Mocne słowa o debacie ws. Polski. Girzyński w "WP rozmowie": w Europie nikogo to nie interesuje

Mocne słowa o debacie ws. Polski. Girzyński w "WP rozmowie": w Europie nikogo to nie interesuje

- Niczego nowego tam pewnie nie będzie. To druga debata, jeśli chodzi o Polskę. Węgry zaliczyły cztery tego typu debaty. Czy pamiętamy którąś z nich? Nie pamiętamy. Myślę, że w Europie nikt poza nami tą sprawą tak naprawdę się nie interesuje. To jest trochę efekt tego, że Parlament Europejski zbyt wielu kompetencji nie ma. Można sobie tam tylko na różne tematy porozmawiać - powiedział w programie "WP rozmowa" Zbigniew Girzyński, komentując debatę Parlamentu Europejskiego o sytuacji w Polsce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2m7uz2

Gość programu "WP rozmowa" zapytany o to, czy wizyta Komisji Weneckiej w Polsce nie służy nam wizerunkowo, stwierdził: "z całą pewnością". Zaznaczył jednak, że Komisja Wenecka, Parlament Europejski czy Rada Europy to są "ciała fasadowe", które nie mają większego znaczenia. Przypominają, zdaniem Girzyńskiego, raczej klub dyskusyjny.

- Ja byłem świadkiem wielu debat w Radzie Europy, które były takim trochę "biciem piany". Każdy powiedział, co ma do powiedzenia, ktoś się z kimś zgadzał, ktoś nie. Później wszyscy poszli na kolację i nic z tego więcej nie wynikało. I myślę, że tu będzie podobnie - stwierdził były polityk PiS.

d2m7uz2

Zobacz cały odcinek programu "WP rozmowa":

d2m7uz2

Podziel się opinią

Share
d2m7uz2
d2m7uz2
Więcej tematów