Trwa ładowanie...
dariusz janta radny

Mocne słowa o Adamowiczu. PiS wyrzuciło radnego

Stanowcza reakcja Prawa i Sprawiedliwości na wpis radnego z Kościerzyny (woj. pomorskie). Samorządowiec został wyrzucony po internetowym komentarzu sugerującym, że pił alkohol świętując atak na prezydenta Gdańska.

Share
Mocne słowa o Adamowiczu. PiS wyrzuciło radnego
Źródło: PAP, Fot: Adam Warżawa
d35zzyx

Decyzję o rozstaniu z radnym powiatowego PiS z Kościerzyny Dariuszem Jantą podjęły władze pomorskiego PiS.

Przypomnijmy, że 15 stycznia, przed godz. 1 w nocy znajomy samorządowca Kamil J. napisał na profilu Janty na Facebooku wiadomość dotyczącą śmierci Pawła Adamowicza: "Panie Dariuszu, dziś taki piękny dzień, że trzeba się napić ze szczęścia (...) oby więcej takich Adamowiczów było!"

d35zzyx

"Ja już wypiłem, ale muszę ostrożnie, gdyż miałem drugi zawał" - odpisał samorządowiec.

Przewodniczący pomorskiego PiS Janusz Śniadek poinformował Polską Agencję Prasową, że prezydium pomorskiego PiS podjęło uchwałę o skreśleniu Janty z listy członków partii za "zachowanie nie licujące z godnością członka partii". Dodano, że postawa radnego jest "godna ubolewania".

Brudziński tropi hejterów

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zmarł w poniedziałek po południu. Dzień wcześniej, podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, został zaatakowany nożem przez mężczyznę chorego na schizofrenię paranoidalną.

Adamowicza ugodzono trzykrotnie ostrym nożem. Trafił do szpitala, gdzie przeszedł trwającą 5 godzin operację. Przeżył ją, ale jego stan był bardzo poważny. Po kilkunastu godzinach od jej przeprowadzenia lekarze poinformowali o śmierci prezydenta Gdańska.

Szef MSWiA Joachim Brudziński bardzo zdecydowanie zaczął z kolei ścigać wszystkich tych, którzy w sieci kpili sobie z zabójstwa polityka. O działaniach resortu i policji pisaliśmy TUTAJ.

Źródło: RMF FM, WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d35zzyx

Podziel się opinią

Share
d35zzyx
d35zzyx
Więcej tematów