Trwa ładowanie...
d2o8la4

Mobilny komisariat policji ma poprawić bezpieczeństwo w centrum Poznania

• Pojazd ma stać w miejscach, gdzie dochodzi do największej liczby przestępstw i wykroczeń • W środku będzie można zgłosić np. kradzież lub rozbój • Mobilny komisariat najczęściej ma stacjonować na Starym Rynku
Share
Mobilny komisariat policji ma poprawić bezpieczeństwo w centrum Poznania
Źródło: WP, Fot: Zenon Kubiak
d2o8la4

Stary Rynek i jego najbliższa okolica to miejsce, gdzie zwłaszcza w weekendy dochodzi do największej liczby wykroczeń i przestępstw. Zdarzają się tu bójki, kradzieże, rozboje, przypadki wandalizmu, spożywania alkoholu na ulicy i śmiecenia. Sytuacji nie jest w stanie w satysfakcjonujący sposób rozwiązać ani monitoring, ani zwiększenie liczby patroli policji i straży miejskiej.

Być może kwestię porządku i bezpieczeństwa poprawi mobilny komisariat policji. To policyjny bus, który może stacjonować w dowolnym punkcie miasta. W środku będzie można złożyć zgłosić prośbę o interwencję, złożyć zeznania itp.

- Pojazd jest wyposażony w system łączności radiowej i bezprzewodowej, komputer, dzięki któremu można na miejscu od razu sporządzić dokumentację, np. protokół zgłoszenia przestępstwa, który można też od razu wydrukować – mówi Roman Kuster, komendant poznańskiej policji. – W środku będzie można też przesłuchać świadków – dodaje.

d2o8la4

Pół miliona złotych na zakup i wyposażenia mobilnego komisariatu przekazały władze Poznania.

- Wszyscy chcemy żyć w bezpiecznym mieście i właśnie temu ma służyć mobilny komisariat. Chcemy, aby stał w tych miejscach, gdzie mieszkańcy nie zawsze czują się bezpiecznie. Chodzi m.in. o Stary Rynek, ulicę Wrocławską, a latem także nabrzeże Warty, ale też wiele innych miejsc, jeśli pojawi się taka potrzeba – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Mobilny komisariat ma być także używany do profilaktyki adresowanej m.in. do dzieci i młodzieży oraz podczas różnego rodzaju imprez plenerowych.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2o8la4

Podziel się opinią

Share
d2o8la4
d2o8la4
Więcej tematów