Trwa ładowanie...

Mobilny komisariat policji ma poprawić bezpieczeństwo w centrum Poznania

• Pojazd ma stać w miejscach, gdzie dochodzi do największej liczby przestępstw i wykroczeń
• W środku będzie można zgłosić np. kradzież lub rozbój
• Mobilny komisariat najczęściej ma stacjonować na Starym Rynku

Mobilny komisariat policji ma poprawić bezpieczeństwo w centrum PoznaniaŹródło: WP, fot: Zenon Kubiak
d3bn07w
d3bn07w

Stary Rynek i jego najbliższa okolica to miejsce, gdzie zwłaszcza w weekendy dochodzi do największej liczby wykroczeń i przestępstw. Zdarzają się tu bójki, kradzieże, rozboje, przypadki wandalizmu, spożywania alkoholu na ulicy i śmiecenia. Sytuacji nie jest w stanie w satysfakcjonujący sposób rozwiązać ani monitoring, ani zwiększenie liczby patroli policji i straży miejskiej.

Być może kwestię porządku i bezpieczeństwa poprawi mobilny komisariat policji. To policyjny bus, który może stacjonować w dowolnym punkcie miasta. W środku będzie można złożyć zgłosić prośbę o interwencję, złożyć zeznania itp.

- Pojazd jest wyposażony w system łączności radiowej i bezprzewodowej, komputer, dzięki któremu można na miejscu od razu sporządzić dokumentację, np. protokół zgłoszenia przestępstwa, który można też od razu wydrukować – mówi Roman Kuster, komendant poznańskiej policji. – W środku będzie można też przesłuchać świadków – dodaje.

Pół miliona złotych na zakup i wyposażenia mobilnego komisariatu przekazały władze Poznania.

d3bn07w

- Wszyscy chcemy żyć w bezpiecznym mieście i właśnie temu ma służyć mobilny komisariat. Chcemy, aby stał w tych miejscach, gdzie mieszkańcy nie zawsze czują się bezpiecznie. Chodzi m.in. o Stary Rynek, ulicę Wrocławską, a latem także nabrzeże Warty, ale też wiele innych miejsc, jeśli pojawi się taka potrzeba – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Mobilny komisariat ma być także używany do profilaktyki adresowanej m.in. do dzieci i młodzieży oraz podczas różnego rodzaju imprez plenerowych.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3bn07w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3bn07w
Więcej tematów