Trwa ładowanie...

Mobbing w policji. Funkcjonariusze chodzili do pracy z koronawirusem?!

Nieprawidłowości w wałbrzyskiej policji. Po wydziałach wewnętrznych sprawą zainteresowała się prokuratura. Według nieoficjalnych informacji, w regionie mogło dochodzić nawet do zmuszania do pracy funkcjonariuszy z potwierdzonym pozytywnym wynikiem testu na COVID-19.

Mobbing w policji. Funkcjonariusze chodzili do pracy z koronawirusem?!Mobbing w policji. Funkcjonariusze chodzili do pracy z koronawirusem?!Źródło: Materiały WP, fot: Adobe
d4duhhf

Zamieszanie w wałbrzyskiej policji. Jak informuje "Dziennik Wałbrzych", pierwsze głosy dotyczące nieprawidłowości w tamtejszej komendzie miejskiej pojawiły się już kilka miesięcy temu. W regionie miało dochodzić do mobbingu funkcjonariuszy.

Mobbing w policji. Funkcjonariusze chodzili do pracy z koronawirusem?!

Według nieoficjalnych informacji policjanci ze zwolnieniem lekarskim mieli być przymuszani do pracy. Co więcej, najprawdopodobniej do służby wysyłano także tych funkcjonariuszy, którzy otrzymali pozytywny wynik testu na COVID-19.

Sprawą nieprawidłowości najpierw zainteresowały się organy wewnętrzne policji, które przeprowadziły przesłuchania funkcjonariuszy. Później sprawę zgłoszono do prokuratury.

Lider PSL bezlitosny wobec pomysłu premiera: "Dewastacja rzeczpospolitej samorządowej"

- Mogę potwierdzić, że w tej sprawie toczy się wielowątkowe śledztwo w sprawie. Dotyczy ono zdarzeń jakie miały mieć miejsce w Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu oraz w jednej z placówek jej podległych - powiedział reporterowi "Dziennika Wałbrzych" prokurator rejonowy w Świdnicy Marek Rusin.

d4duhhf

Przymuszanie do pracy to niejedyny wątek nieprawidłowości w policji. Prawdopodobnie w regionie dochodziło również m.in. do zaniżania kwalifikacji przestępstw. Taka strategia miała poprawiać statystyki działania funkcjonariuszy.

Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu jest teraz bacznie obserwowana przez śledczych. Sprawa ma mieć charakter rozwojowy.

Źródło: Dziennik Wałbrzych

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4duhhf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4duhhf
Więcej tematów