Trwa ładowanie...
d3k5p5y

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Uczniowie wychodzą na ulicę

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny objął ponad 60 polskich miastach. Uczniowie wyszli na ulice, aby zamanifestować swoje niezadowolenie z postępujących zmian klimatycznych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Młodzieżowy Strajk Klimatyczny
Młodzieżowy Strajk Klimatyczny (WP.PL)
d3k5p5y

W piątek w 130 krajach świata odbywają się protesty przeciwko bierności polityków wobec kryzysu klimatycznego. Prawdopodobnie to największy strajk klimatyczny w historii. W Polsce pikiety zaplanowane były w 60 miastach.

Uczniowie chcą zwrócić uwagę rządzących na problem globalnego ocieplenia i żądają stanowczych działań w tej kwestii przed poniedziałkowym szczytem ONZ w Nowym Jorku.

W Warszawie była nasza reporterka Magdalena Raducha.

Strajk w Warszawie

d3k5p5y

W Polsce protest organizuje Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Ruch domaga się: ogłoszenia stanu kryzysu klimatycznego, powołania niezależnej Rady Klimatycznej i przeprowadzenia sprawiedliwej transformacji gospodarki. Do udziału w proteście zgłosiło się około 60 miast, ale ich liczba stale rośnie.

Warszawski marsz zacznie się o godz. 10.00 na placu Konstytucji. Protestujący przejdą ulicami Piękną, Wiejską, pl. Trzech Krzyży, Alejami Jerozolimskimi oraz ul. Marszałkowską aż do Placu Defilad, gdzie będzie Miasteczko Klimatyczne. Przez cały tydzień odbywać się tam będą wydarzenia kulturalne oraz edukacyjne.

W Krakowie będzie protestowała Janina Ochojska. "Nie ma drugiej Ziemi! Naukowcy są zgodni - katastrofa klimatyczna już się rozpoczęła, musimy działać. Pokaż, że zależy Ci na godnym życiu przyszłych pokoleń i już jutro 20 września przyjdź na Protest Klimatyczny" - napisała europosłanka na Twitterze.

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3k5p5y

Podziel się opinią

Share

d3k5p5y

d3k5p5y
Więcej tematów