Trwa ładowanie...
d34j26r

Misyjni Kolędnicy ruszają w Polskę dla pakistańskich dzieci

Aż do święta Trzech Króli w całym kraju będą kolędować Misyjni Kolędnicy. Dzieci zbierają datki na rzecz swoich pakistańskich rówieśników.
Share
Misyjni Kolędnicy ruszają w Polskę dla pakistańskich dzieci
Źródło: AP
d34j26r

- Zaśpiewają kolędy i pastorałki. W krótkiej scence opowiedzą o radości Bożego Narodzenia, ale też o smutkach dzieci z Pakistanu - zapowiada Anna Sobiech z Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. W grupie kolędniczej oprócz tradycyjnych postaci jasełkowych znajdzie się rownież postać "pakistańskiego dziecka". Kolędników rozpoznać będzie można po specjalnych koszulkach i skarbonkach z logo Papieskiego Dzieła Misyjnego.

Datki trafią do katolickich placówek misyjnych w Pakistanie. Zostaną przeznaczone na dożywianie, szkoły i sierocińce. Misyjne kolędowanie ma szczególny wymiar, bo dzieci głoszą o narodzeniu Chrystusa i jednocześnie pomagają innym - tłumaczy dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce ks. Jan Piotrowski.

Tegoroczne kolędowanie, w ramach Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, odbywa się pod hasłem "Głośmy światu: Bóg jest miłością". Kolędnicy zbierają datki we wszystkich katolickich diecezjach w Polsce.

Jak tłumaczą organizatorzy akcji - jedno na dziesięcioro dzieci w Pakistanie umiera przed ukończeniem 10 roku życia. Ponad 30 milionów dzieci do 18 roku życia musi pracować.

Misyjne kolędowanie odbywa się w Polsce od 1993 roku. W zeszłym roku dzieci z 41 diecezji kolędowały na rzecz rówieśników z Papui-Nowej Gwinei. Zebrały prawie pół miliona złotych.

Prześlij świąteczne życzenia znajomym

d34j26r

Podziel się opinią

Share
d34j26r
d34j26r
Więcej tematów