ycipk-1mysub

Ministerstwo Sprawiedliwości. Wiceminister zapewnia, że opozycja dostanie dokumenty

- Nie widzimy żadnych problemów żeby udostępnić dokumenty dymisji Łukasza Piebiaka - zapewnił Michał Wójcik. Wiceminister sprawiedliwości spotkał się z posłami opozycji, którzy żądają ujawnienia danych z Ministerstwa Sprawiedliwości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik przekonuje, że zbieranie danych zajmie dużo czasu
Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik przekonuje, że zbieranie danych zajmie dużo czasu (PAP, Fot: Wiktor Dąbkowski)
ycipk-1mysub

- Jesteśmy gotowi ujawnić wszystkie dokumenty – stwierdził po spotkaniu z posłami opozycji Michał Wójcik. Wiceminister sprawiedliwości zapewnił, że członkowie PO-KO dostaną to, czego szukają.

Ale nie nastąpi to prędko. - Nie ma problemu, ale jest problem techniczny – powiedział Wójcik. Troje posłów PO-KO: Joanna Augustynowska, Arkadiusz Myrcha i Mariusz Witczak zażądali m.in. wglądu do umów cywilno-prawnych, by stwierdzić, czy sędziów hejtowano za pieniądze resortu.

– To są dziesiątki, jeśli setki tysięcy spraw. Możemy je przygotować z zastrzeżeniem, że wszystko będzie w ramach przepisów prawa – powiedział wiceminister.

ycipk-1mysub

Zapewnił też, że resort "nie widzi żadnych problemów, żeby udostępnić dokumenty dymisji Łukasza Piebiaka". Podobnie patrzy na kwestię rejestru wejść i wyjść z oraz do Ministerstwa Sprawiedliwości.

– Tego nie da się przygotować w godzinę, dzień, czy dwa dni. To materia nieprawdopodobnie szeroka - zaznaczył.

Zobacz także: Afera w Ministerstwie Sprawiedliwości. Kierwiński o milczeniu Kaczyńskiego

ycipk-1mysub

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
ycipk-1mysub
ycipk-1mysub