Trwa ładowanie...

Małgorzata Gersdorf o aferze w Ministerstwie Sprawiedliwości. "Bezprawne i niemoralne"

Małgorzata Gersdorf przyznała, że otrzymywała kartki z wulgarnym hejtem. Twierdzi, że afera z farmą trolli w Ministerstwie Sprawiedliwości nie zaskoczyła jej tak, jak powinna. - Wszystko jest możliwe - uważa.

Share
Małgorzata Gersdorf o aferze w Ministerstwie Sprawiedliwości. "Bezprawne i niemoralne"
Źródło: PAP, Fot: Marcin Obara
d1l8bgb

- To nie jest walka sędziów z sędziami (...), to jest walka urzędników Ministerstwa Sprawiedliwości z wybranymi sędziami, którzy wypowiadają się nie po myśli władzy - powiedziała w rozmowie z TVN24 Małgorzata Gersdorf.

I prezes Sądu Najwyższego przyznała, że otrzymywała kartki z wulgarnym hejtem. Akcję miał wymyślić jeden z sędziów SN Konrad Wytrykowski. - Nie kojarzyłam tego ze zorganizowaną akcją przeciwko mnie. Mam już grubą skórę (...) kazałam te kartki niszczyć - powiedziała.

Gersdorf uważa, że Zbigniew Ziobro powinien podać się do dymisji, ale nie tylko z powodu afery z farmą trolli w MS, lecz także ze względu na samobójstwa w więzieniach.

Zobacz także: Afera w Ministerstwie Sprawiedliwości. Kierwiński o milczeniu Kaczyńskiego

Małgorzata Gersdorf o "nowej kaście": przestępcze działania

W jej ocenie sprawa nie jest zamknięta i jej konsekwencje powinien ponieść minister sprawiedliwości. - Gdybym była na jego miejscu, na pewno podałabym się do dymisji - stwierdziła. Zdaniem Małgorzaty Gersdorf minister będzie nadzorował teraz postępowanie w sprawie, która go bezpośrednio dotyczy.

- A nowa kasta robi rzeczy może i przestępcze - dodała.

d1l8bgb

Gersdorf została zapytana, czy nowa KRS powinna zostać rozwiązana. - Ja sobie nie wyobrażam, żebym zasiadała w takiej radzie - zapewniła.

I stwierdziła, że przeprowadzająca akcję hejtowania sędziów pani Emilia "przekroczyła prawo". - Oceniam to jako niesłychanie bezprawne i niemoralne, ale nie wstrząsa to mną. Wszystko jest możliwe - powiedziała.

I uznała, że obserwuje "trzeci świat prawniczy" w Polsce. - To jest nie do zrozumienia, jak można prowadzić taką interpretację, jaką się prowadzi w mediach państwowych i przez przedstawicieli władzy państwowej - uważa Gersdorf.

Źródło: TVN24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1l8bgb

Podziel się opinią

Share
d1l8bgb
d1l8bgb
Więcej tematów