Trwa ładowanie...
d26rwwr

Ministerstwo Sprawiedliwości podsumowuje pracę sędziów. 3 nowych prezesów Sądów Rejonowych

Nowi szefowie sądów zostali powołani m.in. w Warszawie i Elblągu. To efekt podsumowania pracy wymiaru sprawiedliwości w tych miejscowościach za pierwsze półrocze 2017 r.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ministerstwo Sprawiedliwości dokonało oceny jakości pracy Sądów Rejonowych
Ministerstwo Sprawiedliwości dokonało oceny jakości pracy Sądów Rejonowych (WP.PL)
d26rwwr

Analiza pracy sądów wykazała niską efektywność pracy tych placówek - podaje ministerstwo sprawiedliwości na swojej stronie internetowej. Sąd Rejonowy w Warszawie Śródmieście zajął 306. pozycję pod względem rozpatrywania spraw oraz 289. miejsce ogółem.

Z tego powodu na stanowisku prezesa sądu Urszulę Gołębiewską - Budnik zastąpi Maciej Mitera. Sędzia był jednym z kandydatów do KRS. Niewiele lepszy był elbląski SR, który był 295., jeśli chodzi o odsetek załatwień merytorycznych i 212. pod względem rozpatrywania spraw.

Zobacz również: Gowin komentuje zmiany w wymiarze sprawiedliwości

Miejsce Agnieszki Walkowiak zajmie Patrycja Wojewódzka. Z kolei sąd w Braniewie był 301. w odsetku spraw cywilnych ponownie wpisanych. Stanowisko prezesa straciła przez to Marta Wiśniewska, jej następca nie jest za jeszcze znany.

Dotychczasowy wakat szefa SR w Gdańsku Południe wypełni Tomasz Jabłoński. Wszyscy zwolnieni swoje obowiązki przestają pełnić we wtorek. Nowi prezesi pracę zainaugurują 7 lutego.

To nie pierwsze odwołania resortu Zbigniewa Ziobry. W styczniu odwołano prezesów sądów w Łodzi oraz Toruniu. Z kolei w październiku wymieniono sześciu szefów sądów.

Źródło: ms.gov.pl

d26rwwr

Podziel się opinią

Share
d26rwwr
d26rwwr
Więcej tematów