Trwa ładowanie...

Ministerstwo Sprawiedliwości podsumowuje pracę sędziów. 3 nowych prezesów Sądów Rejonowych

Nowi szefowie sądów zostali powołani m.in. w Warszawie i Elblągu. To efekt podsumowania pracy wymiaru sprawiedliwości w tych miejscowościach za pierwsze półrocze 2017 r.

Share
Ministerstwo Sprawiedliwości podsumowuje pracę sędziów. 3 nowych prezesów Sądów Rejonowych
Źródło: WP.PL
d277dwl

Analiza pracy sądów wykazała niską efektywność pracy tych placówek - podaje ministerstwo sprawiedliwości na swojej stronie internetowej. Sąd Rejonowy w Warszawie Śródmieście zajął 306. pozycję pod względem rozpatrywania spraw oraz 289. miejsce ogółem.

Z tego powodu na stanowisku prezesa sądu Urszulę Gołębiewską - Budnik zastąpi Maciej Mitera. Sędzia był jednym z kandydatów do KRS. Niewiele lepszy był elbląski SR, który był 295., jeśli chodzi o odsetek załatwień merytorycznych i 212. pod względem rozpatrywania spraw.

Zobacz również: Gowin komentuje zmiany w wymiarze sprawiedliwości

Miejsce Agnieszki Walkowiak zajmie Patrycja Wojewódzka. Z kolei sąd w Braniewie był 301. w odsetku spraw cywilnych ponownie wpisanych. Stanowisko prezesa straciła przez to Marta Wiśniewska, jej następca nie jest za jeszcze znany.

Dotychczasowy wakat szefa SR w Gdańsku Południe wypełni Tomasz Jabłoński. Wszyscy zwolnieni swoje obowiązki przestają pełnić we wtorek. Nowi prezesi pracę zainaugurują 7 lutego.

To nie pierwsze odwołania resortu Zbigniewa Ziobry. W styczniu odwołano prezesów sądów w Łodzi oraz Toruniu. Z kolei w październiku wymieniono sześciu szefów sądów.

Źródło: ms.gov.pl

d277dwl

Podziel się opinią

Share
d277dwl
d277dwl
Więcej tematów