Trwa ładowanie...

Ministerstwo odwołuje swoją informację o śmierci 200 osób

Ministerstwo ds.bogactw mineralnych Sierra Leone zdementowało swą wcześniejszą informację, jakoby 200 osób zginęło w nielegalnej nieczynnej już kopalni złota na południu kraju. - Nie ma źdźbła prawdy w tej historii. Minister był tam na miejscu, inżynier odpowiedzialny za kopalnie w regionie także, policja też - nic tam się nie stało - powiedział agencji AFP stały sekretarz ministerstwa Umaru Wurie.
Share
Ministerstwo odwołuje swoją informację o śmierci 200 osób
Źródło: AFP
d1gbszm

Wcześniej w ciągu dnia źródła ministerialne i policja w miejscowości Bo poinformowały, że ponad 200 ludzi nielegalnie wydobywających złoto w nieczynnej od pięciu lat kopalni zginęło na głębokości 12 m, gdy zawalił wykopany przez nich chodnik.

Lokalne władze nie były w stanie potwierdzić, czy doszło do wypadku. - Słyszeliśmy o tej historii, lecz nie możemy jej sprawdzić. Jutro wyślemy tam ekipę - oświadczył jeden z urzędników.

Osoby kopiące nielegalnie złoto z reguły nie są przeszkolone zawodowo, nie mają sprzętu i często kopią rękami. W nielegalnych kopalniach, głównie w Afryce, często dochodzi więc do wypadków.

Sierra Leone, była kolonia brytyjska w Afryce zachodniej, jest jednym z najbiedniejszych krajów świata pomimo bogactw naturalnych, takich jak diamenty i złoto.

Kraj obecnie bardzo powoli odbudowuje się po 10-letniej wojnie domowej (w latach 1991-2001).

d1gbszm

Podziel się opinią

Share
d1gbszm
d1gbszm
Więcej tematów