Trwa ładowanie...

Śmierć kobiety w ciąży w szpitalu w Pszczynie. Jest decyzja ministra zdrowia

Wojciech Andrusiewicz poinformował, że Adam Niedzielski zlecił prezesowi NFZ przeprowadzenie kontroli w szpitalu w Pszczynie. Pod koniec września zmarła tam 30-letnia kobieta w ciąży.

Decyzja Adama Niedzielskiego. Będzie kontrola po tragedii w szpitalu w PszczynieDecyzja Adama Niedzielskiego. Będzie kontrola po tragedii w szpitalu w Pszczynie
d40lxv3
d40lxv3

Kontrola w szpitalu to efekt tragedii, do jakiej doszło w szpitalu w Pszczynie. Zmarła pacjentka w 22. tygodniu ciąży. Jak twierdzi pełnomocnik rodziny, lekarze mieli czekać z interwencją medyczną na obumarcie płodu. Ma to mieć związek z obowiązującymi przepisami aborcyjnymi.

"Konsekwencje wyroku TK z 20.10.2020 r., sygn. K 1/20 w praktyce. Pacjentka 22 tydz., bezwodzie. Lekarze czekali na obumarcie płodu. Płód obumarł, pacjentka zmarła. Wstrząs septyczny. Piątek spędziłam w prokuraturze. Dobrego weekendu, czas na reset" - napisała mecenas Jolanta Budzowska, radczyni prawna zajmująca się sprawami dotyczącymi błędów medycznych, we wpisie opublikowanym w mediach społecznościowych 29 października.

Budzowska w rozmowie z TVN24 powiedziała, że 30-letnia pacjentka zgłosiła się do szpitala, została pozostawiona w placówce i pod opieką personelu medycznego najpierw obumarł płód, a następnie, niestety, zmarła pacjentka.

Dyrektor szpitala zabiera głos

Do sprawy odniósł się dyrektor szpitala w Pszczynie Marcin Leśniewski. Podkreślił, że obecnie "trudno się dokładnie wypowiadać na temat przyczyn ostatecznej śmierci". Zaznaczył także, że nie wystarczą przypuszczenia, by stwierdzić, co się zdarzyło w tej dramatycznej sytuacji.

d40lxv3

Jest także oficjalne oświadczenie szpitala w tej sprawie. W komunikacie zapewniono, że "jedyną przesłanką kieru­jącą postępowaniem lekarskim była troska o zdrowie i życie pac­jen­tki oraz płodu. Lekarze i położne zro­bili wszys­tko, co było w ich mocy, stoczyli trudną walkę o pac­jen­tkę i jej dziecko".

Zrobiło się nerwowo. Wszystko przez "telefon od Tuska"

d40lxv3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40lxv3
Więcej tematów