Trwa ładowanie...
d27p64r

Minister tłumaczy się za męża. Przyłapano go w limuzynie

Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii, przyznała, że korzysta ze służbowej limuzyny w celach prywatnych. Mało tego, tabloid przyłapał za kółkiem jej męża, odwożącego dzieci do przedszkola. Minister wyjaśniła tę sytuację.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jadwiga Emilewicz używa rządowej limuzyny na konkretnych warunkach
Jadwiga Emilewicz używa rządowej limuzyny na konkretnych warunkach (WP.PL)
d27p64r

Emilewicz tłumaczyła na antenie Polsat News, że jej mężowi zdarzyło się korzystać z limuzyny tylko raz. Właśnie wtedy fotoreporter "Faktu" zrobił zdjęcia, jak odwozi dzieci do przedszkola.

- Ja sama prowadzę rządową limuzynę. Pozwala mi na to umowa z ministerstwem - wyjaśniła minister. Jak powiedziała Emilewicz, rozlicza się z resortem na zasadzie tzw. "kilometrówek". - To łącznie kilkaset złotych miesięcznie. Takie regulacje obowiązują w wielu urzędach - przekonywała.

d27p64r

Przyjeżdża wcześnie, odjeżdża późno

Minister przedsiębiorczości i technologii stwierdziła, że prowadzi rządową limuzynę sama ze względu na czas pracy. - Często jadę do resortu wcześnie rano i wracam późnym wieczorem - przyznała. Dlatego też zależy jej, by samej wozić dzieci do przedszkola. - Te 15 minut jazdy razem to często jedyny moment w ciągu dnia, kiedy mogę z porozmawiać z dziećmi - powiedziała Emilewicz.

Zobacz także: Nadchodzi "Plan Emilewicz". Wiceminister uchyla rąbka tajemnicy

Zasadami użytkowania rządowej limuzyny przez minister zainteresował się Tomasz Cimoszewicz. Poseł PO złożył w tej sprawie interpelację do minister. - Była interpelacja, będzie odpowiedź. Już chyba została zresztą wysłana - odpowiedziała Emilewicz.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d27p64r

Podziel się opinią

Share

d27p64r

d27p64r
Więcej tematów