Trwa ładowanie...

Minister Szyszko ma słabość do muzyki poważnej. Jego resort wydał na koncerty 75 tys. zł

75 tys. złotych wydało ministerstwo środowiska na występy tenora Bogusława Morki. Prywatnie muzyk jest znajomym szefa resortu Jana Szyszki. Na organizację imprez z udziałem śpiewaka nie ogłaszano konkursów.

Share
Minister Szyszko ma słabość do muzyki poważnej. Jego resort wydał na koncerty 75 tys. złŹródło: PAP, fot: Tytus Żmijewski
d3430zd

Tenor śpiewał dla ministra Szyszki do tej pory cztery razy. Ostatnio w kwietniu na obchodach 25-lecia Programu LIFE. Koszt występu Bogusława Morki wyniósł 20 tys. zł. "Artysta, który jest solistą Teatru Wielkiego – Opery Narodowej oraz Teatru Muzycznego Roma. Tenor wykonał koncert z towarzyszeniem zespołu kameralnego Alla Viena pod dyrekcją Adama Manijaka. Koncert trwał około 30 minut" – informuje ministerstwo środowiska w odpowiedzi na interpelację grupy posłów PO, którzy wystąpili do Jana Szyszki o koszty występów śpiewaka.

Posłuchaj, jak śpiewa znajomy ministra Szyszki, który bierze 20 tys. zł za 30 min. śpiewania:

Na zamówienie ministerstwa środowiska Morka występował także w kwietniu 2016 r. Wraz z zespołem Alla Viena dał koncert, trwający około godziny. Koszt przedsięwzięcia sięgnął 27, 5 tys. zł. "Wykonawca był zobowiązany do zapewnienia m.in. nagłośnienia, oświetlenia i obsługi technicznej" – informuje ministerstwo Jana Szyszki.

Zobacz, jakie hobby ma Jan Szyszko:

Miesiąc później Bogusław Morka zarobił w ministerstwie 27,5 tys. zł. Resort nie podaje jednak, z jakiej okazji zamówił występ muzyka. Koncert trwał godzinę. Okazuje się, że tenor śpiewa dla ministra Szyszki także za darmo. Tak było w Wigilię 2016 r. na spotkaniu świątecznym dla pracowników resortu środowiska.

d3430zd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3430zd
d3430zd
Więcej tematów